GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 39 m² dükkan icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115056
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : ŞAFAK MAH. / GÖLBAŞI
: 39
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1492 Talimat
Muhammen Bedeli
:
60,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2018/1492 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 336 Ada, 19 Parsel, ŞAFAK Mahalle/Köy, Zemin Kat No:11 Nolu Bağımsız Bölüm TAM hisse olarak satılacak olan taşınmazın bulunduğu bina, (dosyamıza bulunan bilirkişi raporuna göre) bodrum, zemin, 2 normal katlıdır. Normal katlarda 4'er olmak üzere 10 mesken ile zemin katta 5 dükkan vardır. Bitişik nizam binanın cepheleri tekstürlü boyalı, giriş kapısı demir doğrama, giriş holü zemini, merdivenler ve kat holleri mozaik, yanları plastik boyalıdır. Satışa konu bağımsız bölüm, zemin katta sol köşede yer almaktadır. Orijinal hali tek mahal olan dükkan önden arkaya doğru duvar örülerek ikiye bölünmüş ve yine arka taraf duvarla bölünerek mutfak alanı oluşturulmuştur. Tüm zeminler karo mozaik, duvarları plastik boyalıdır. Arka sağ tarafta bulunan wc'nin zemini seramik, duvarı yarıya kadar fayans, asma lavabo ve hela taşlıdır. Yol cephesi ve giriş kapısı beyaz alüminyum doğrama ve tek camlıdır. Isıtma sistemi yoktur. Alanı 39 m² olarak ölçülmüştür. Keşif tarihi (29/11/2018) itibariyle boştur.
Adresi : Şafak Mah. 835. Sokak No:4 Gölbaşı / Ankara
Yüzölçümü : 39 m²
Arsa Payı : 49/665
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 Katlı Konut Altı Ticaret Alanı" olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan: 16.12.1996 tarihli Yönetim Planı (06.06.2012-7372 Yev)
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim/vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1492 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR