ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 55 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127737
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : ELVAN MAH. / 30AĞUSTOS
: 55
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU 07.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10676 Talimat
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2018/10676 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 45380 Ada, 18 Parsel, PİYADE Mahalle/Köy, 1. BODRUM KAT 11 NUMARALI BAĞIMSIZ BÖLÜM DÜKKAN Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına kayıtlı tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi :Elvan mah. 1937 cad. no 50/11(B) Etimesgut / Ankara şeklindedir.
Gayrimenkulün bulunduğu ana bina ve özellikleri :Taşınmaz Elvan mah. 6 katlı apartman içerisinde bulunmaktadır. Apartman 2 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. 2. bodrum katta 1 adet dükkan ve 1 adet mesken, 1. bodrum katta 1 adet dükkan ve 1 adet mesken, zemin katta 2 adet dükkan ve 1 adet mesken, normal katlarda 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 13 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Binanın; giriş kapısı cam bölmeli alüminyum doğramadır. Merdiven ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Bina elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.
Kıymet takdirine konu 11 numaralı bağımsız bölümün özellikleri : Giriş kapısı alüminyum kasalı kapıdır. Dükkan vasıflı olup, mutfak ve WC bulunmaktadır. Zemini yarısı laminat, diğer yarısı seramik kaplıdır. Mutfakta mermerit tezgahlı, suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. wc zemini seramik ve duvarlar fayans kaplı olup, ayaksız lavabo mevcuttur. Daire iç kapıları panel kapı olup pencereleri pvc doğramadır. Mahalinde yapılan incelemede taşınmazın kullanım alanına bina ortak alanlarından olan su sayaç yeri ve elektrik odası bölümlerinin eklendiği belirlenmiştir. Taşınmazın ısınması doğalgazlı kombili sistem ile sağlanmaktadır. Dükkan içerisinde eşyalar olmasına rağmen faal olarak kullanılmamaktadır. Net kullanım alanı 55 m² olarak ölçülmüştür. şeklinde bilirkişilerce rapor ibraz edilmiştir.
Adresi : Elvan Mah. 1937 Cad. No 50/11(B) Etimesgut / ANKARA
Yüzölçümü : 544 m²
Arsa Payı : 24/544
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:50 - 10:53 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10676 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR