ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Etimesgut'ta 400 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114602
Şehir : Ankara / Etimesgut
Semt-Mahalle : AHİ MESUT MAH. / 30AĞUSTOS
: 400
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/59 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Etimesgut İlçe, 46092 Ada, 4 Parsel, ELVAN Mahalle/Köy, Zemin Kat, 16 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçlu adına isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Açık adresi : Ahi Mesut Mahallesi ( tapu kaydında Elvan mah. ) 1903. cad. Atakan Onur apt. No: 14/B Etimesgut / Ankara şeklindedir. Ana Bina ve Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 1903. Cadde cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindendir. Bina, 3 bodrum kat, zemin kat, 7 normal katlıdır. Binada, bodrum katta ortak alanlar; zemin katta 2 adet dükkan ve normal katların her birinde 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Bina kat hollerinin zeminleri mermer kaplı, duvarları boyalıdır. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmamaktadır. Binanın kapalı otoparkı vardır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. 16 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri: Dükkan fiili durumda binanın zemin katında, yola ve bina girişine göre sağ ön tarafta, doğu yönüne tek cephelidir. Dükkan giriş kapısı ve vitrini alüminyum doğrama arası camdır. Dükkan fiili olarak zemin katta tek hacimden oluşmaktadır. Dükkanın zeminleri seramik, duvarları boyalıdır. Dükkan, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatına sahiptir.Dükkan halihazırda boştur. Kullanım Alanı:Çevre ve şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip imar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde, 41. Fıkrasına göre 16 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı ~400 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Ahi Mesut Mahallesi ( tapu kaydında Elvan mah. ) 1903. cad. Atakan Onur apt. No: 14/B Etimesgut / Ankara
Yüzölçümü : 1.691,00 m²
Arsa Payı : 255/1691
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:10 - 11:13 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:10 - 11:13 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR