ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da depo kullanımlı 78 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01087022
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : GÜZELTEPE MAH. / ÇANKAYA
: 78
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 20.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/62 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
27.01.2020 11:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
4. İCRA DAİRESİ
2018/62 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçe, 15287 Ada, 1 Parsel, GÜZELTEPE Mahalle/Köy, 36 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı Dikmen Vadisinde yüksek katlı betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina; bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Bina cepheleri hazır dış cephe boyalıdır. Binada katlarda 4'er adet konut olmak üzere, toplam 55 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi giriş kapısı demir doğramadır. Bina içi giriş holü zeminler seramik, yanlar 1.00 mt seramik üstü fasarit boyalıdır. Katlarda merdiven basamak ve sahanlıkları karo mozaik olup, duvarları boyalıdır. Binanda 2 asansör bulunmaktadır. Bölge elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken 2 oda, salon, antre-koridor mutfak, banyo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. Salon açık şekilde olup holden girişlidir. Antre, koridor, salon ve oda zeminleri laminat kaplı, duvarları kısmen kâğıt kaplı ve boyalıdır. Mutfak zemini seramik, duvarlar tezgâh üzerinde btb kaplı, kalanı boyalıdır. Mutfak mahallinde; laminat tezgâh, tezgâh altı ve üstü suntalam mutfak dolapları bulunmaktadır. Fiili durumda balkonun mutfağa dâhil edildiği tespit edilmiştir. Banyo zemini seramik döşeli, duvarları fayans kaplıdır. Banyoda dolaplı lavabo, klozet ve kabinli duş yeri mevcuttur. WC zemini seramik duvarları fayans döşelidir. Lavabo ve alaturka tuvalet taşı bulunmaktadır. Depo olarak kullanılmaktadır. Meskenin; İç kapıları panel, pencereleri pvc doğramadır. Meskenin ısınması doğal gazlı kombilidir. Kullanım Alanı: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2 bölüm 16. Madde, 41. Fırkarısna göre bağımsız bölüm net alanı 78 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Güzeltepe Mahallesi, Reşat Nuri Caddesi, Vadi Sitesi H-3 Blok No:140/36 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 7.557,00 m²
Arsa Payı : 468/75570
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (KDV'nin artırılması durumunda (%18) güncel olan KDV oranı geçerlidir.)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Takyidatının Aynısıdır.
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:40 - 11:43 arası
2. Satış Günü : 27/01/2020 günü 11:40 - 11:43 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/62 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR