ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 33 m² mesken vasıflı dükkan icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151663
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BİRLİK MAH. / BİRLİK
Toplam m² : 33
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 15.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12051 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/12051 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 13616 Ada, 7 Parsel, ÇUKURCA(BİRLİK) Mahallesi, 1. Bodrum kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina özellikleri; bina 1 bodrum+zemin+3 kat+çatı kattan oluşur. Bina cephesi sıva+boyalıdır. Bina 435. caddede bulunmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.Satışa konu taşınmazın özellikleri;-Tapuda mesken olarak yazılmasına rağmen projesinde dükkan olarak belirlenmiştir.Keşif mahallinde de dükkan olduğu tespit edilmiştir.-Bağımsız bölüm; 1. bodrum katta bulunmaktadır.-Bağımsız bölüm, kiracı tarafından gıda ürünlerinin satıldığı dükkan olarak kullanılmaktadır.-Giriş kapısı ve camekanı camlı alüminyum doğramadır.-Bağımsız bölüm; tek hacim olup, basit bölmeler yapılmış, mutfak bölümü ve wc oluşturulmuştur.-Zemini seramik, duvarları boyalıdır.-Bağımsız bölüm, Podgoritsa Caddesi cephelidir.-Bağımsız bölümün faydalı kullanım alanı 33,00 m2'dir.
Adresi : Çukurca(Birlik) Mahallesi 439.Sokak No:2 Beyazsaray Apartmanı, 1. Bodrum Kat, Daire No:11 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 33 m2
Arsa Payı : 24/618
İmar Durumu : Kaydındaki Gibidir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12051 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR