ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 25 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093597
Şehir : Ankara / Çankaya
: 25
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2284 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:40
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ
2018/2284 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Kıymet takdirinin yapılması istenilen bağımsız bölüm, Ankara İli, Çankaya İlçesi, İmrahor-2 Mahallesi'nde kain; 26484 ada 13 parsel üzerindeki binada 3. bodrum katta yer alan 15 numaralı dükkandır. Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, 3 bodrum, zemin ve 3 normal katlı, 12 daire ve 4 dükkandan oluşan bina mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binanın 2. bodrum katında kapalı, bahçede açık otoparkı mevcuttur.15 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 25 m²; Projesinde dükkan ve wc mahallerinden oluşmaktadır. Wc imalatı henüz tamamlanmamıştır. Taşınmaz binanın giriş kapısının bulunduğu zemin kata göre, 3. bodrum katında bulunmakta olup, Ziya Oralay Caddesine cepheli konumda (Kuzeydoğu) ve caddeyle yaklaşık aynı seviyede bir dükkandır. Bina doğalgaz ve kat kaloriferli sisteme göre inşa edilmiş olup, dükkanda kombi, petekler ve ısıtma tesisatı takılı değildir. Dükkanda zemin kaplamaları kare mozaiktir. Duvar ve tavan sıvaları deforme olmuştur. Elektrik ve sıhhi tesisat işleri tamamlanmamıştır. Vitrinleri ve giriş kapısı demir doğrama olup, cephesinde kepenk sistemi vardır. Taşınmazın keşif esnasında boş ve bakımsız olduğu görülmüştür.Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel’e göre lüks veya 1’inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür.
Adresi : İmrahor Mah. Ziya Oralay Caddesi No: 320/15 Nolu Çankaya/ ANKARA
İmar Durumu : Çankaya Belediyesinden temin edilen bilgilere göre; Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks/Kaks:0,35/1,40 yoldan 5 metre çekme mesafeli, saçak seviyesi=12,50 metre olan imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 80.000,00 TL(Seksenbinlira)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT PLAN GEREĞİ 27 M2 YOLA GİDECEKTİR.
BELEDİYE GELİRLERİ KANUNUNA GÖRE KISITLIDIR.
AT BU GAYRİMENKULUN MÜLKİYETİ KAT MÜLKİYETİNE GEÇMİŞTİR.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Çankaya İlçesi, İmrahor-2 Mahallesi'nde kain; 26484 ada 13 parsel üzerindeki binada 3. bodrum katta yer alan 13 numaralı dükkandır.
Bina yaklaşık 11-15 yaşında olup, yapısal değeri %15 yıpranma oranına maruz kalmıştır. taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00TL/m2'dir.
Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında yapılmış, 3 bodrum, zemin ve 3 normal katlı, 12 daire ve 4 dükkandanoluşan bina mevcuttur. Binanın cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. Binanın 2. bodrum katında kapalı, bahçede açık otoparkı mevcuttur.
13 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 136m2; Projesinde dükkan ve wc mahallerinden oluşmaktadır. Wc imalatı henüz tamamlanmamıştır. Taşınmaz binanın giriş kapısının bulunduğu zemin kata göre, 3. bodrum katında bulunmakta olup, Ziya Oralay Caddesine cepheli konumda (Kuzeydoğu) ve caddeyle yaklaşık aynı seviyede yer alan bir dükkandır. Bina doğalgaz ve kat kaloriferli sisteme göre inşa edilmiş olup, dükkanda kombi, petekler ve ısıtma tesisatı takılı değildir. Dükkanda zemin kaplamaları kare mozaiktir. Duvar ve tavan sıvaları deforme olmuştur. Elektrik ve sıhhi tesisat işleri tamamlanmamıştır. Vitrinleri ve giriş kapısı demir doğrama olup, cephesinde kepenk sistemi vardır. Taşınmazın keşif esnasında boş ve bakımsız olduğu görülmüştür.
Taşınmaz ile ilgili olarak; 15/12/1982 tarih ve 17899 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel’e göre lüks veya 1’inci sınıf inşaat olmadığı görülmüştür.
Adresi : İmrahor-2 Mah. Ziya Oralay Cad. No: 320/13 Nolu Çankaya / ANKARA
İmar Durumu : Ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, Taks/Kaks:0,35/1,40, yoldan 5 metre çekme mesafeli, saçak seviyesi=12,50 metre olan imar parseli olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 380.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT PLAN GEREĞİ 27M2 YOLA GİDECEKTİR.
BELEDİYE GELİRLERİ KANUNUNA GÖRE KISITLIDIR.
AT BU GAYRİMENKULUN MÜLKİYETİ KAT MÜLKİYETİNE GEÇMİŞTİR.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2284 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR