ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 170 m² ofis icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095143
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : KIZILIRMAK MAH. / 100.YIL
Bina Yaşı : 0
: 170
Isıtma : Klima
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6721 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 32. İCRA DAİRESİ
2018/6721 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27462 Ada, 2 Parsel, KARAKUSUNLAR Mahalle/Köy, 11.Kat. 29 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 5.000,00 m2 arsa üzerinde, betonarme yapı tarzında, 3 bodrum + zemin + 19 normal kattan oluşan kule ve 2 katlı iş merkezinden oluşmaktadır. İş merkezi ve kulede 13 Mağaza 60 Ofis olmak üzere toplam 73 Bağımsız Bölüm bulunmaktadır.Taşınmazın 1., 2. ve 3. Bodrum katında kapalı otopark, zemin katında 13 adet mağaza, her katta 4 ofis (12 adeti asma katlı ofis) olmak üzere toplam 60 ofis bulunmaktadır. Binanın 3 bodrum katında toplam 309 araçlık kapalı otopark bulunmaktadır.Bina girişi Zemin katından doğu yönünden sağlanmaktadır. Binanın doğu yönünde Mevlana Bulvarı'na, batı yönünde 1450. Sokağa cephelidir.Bina betonarme olup ayrık nizam inşa edilmiştir.
Binanın ön cephesi kısmen cam giydirme, kısmen mermerdir.Bina girişinde kartlı turnike sistemi ve güvenlik ve danışma bölümü mevcuttur.Binanın giriş kapısı kayar sistem sensörlü camlı alüminyum doğrama kapıdır.Bina giriş zemini, sahanlık ve merdiven basamakları granit mermerdir. Yan duvarlar tavana kadar mermerdir.Binada 2 adet asansör bulunmaktadır.Bina dahilinde kamera sistemi bulunmaktadır.Bina çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ :Ofis nitelikli 29 no.lu bağımsız bölüm, ana taşınmazın 11. katında, bina girişine göre sol ön tarafta yer almakta olup güney ve doğu cephelidir. Mahallinde yapılan ölçümlere göre;bağımsız bölüm salon, mutfak ve wc alanlarından oluşmaktadır.Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapıdır.İç kapıları takılmamıştır. Zemin şap beton, tavan yalıtım malzemesi döşeli, duvarlar alçı-sıvalı olup boyama yapılmamıştır.Bağımsız bölümde elektrik kablo boruları döşenmiş ama kabloları çoğunlukla çekilmemiştir. Wc ve banyoda sıva altı pis/temiz su tesisatları döşenmiş, sıva üstü sıhhi tesisat malzemeleri, armatürler ve vitrifiyeler takılı değildir. Pencere doğramaları alüminyum ısıcamlıdır.
Taşınmaz güneydoğu cephelidir.Isıtma sistemi klimadır. Taşınmaz mahallinde boş olarak bulunmaktadır, iç dekorasyonu tamamlanmamıştır.Bağımsız Bölümün Onaylı Mimari Projesinde ve mahallinde 170 m² net kullanımlıdır.
OLUMLU YÖNLERİ:Binada 2 asansör ve 3 katlı kapalı otopark olması.Ana taşınmazın cadde cepheli, bağımsız bölümün ön cephede olması
Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanının iyi olması.
OLUMSUZ YÖNLERİ:- Yeşil alan ve sosyal donatı alanlarının olmaması
Adresi:Kızılırmak Mahallesi 1450. Sokak Usta Plaza İş Merkezi No:6/29 Çankaya/ANKARA
Yüzölçümü : 5.000 m²
Arsa Payı : 62/5000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 8118 nolu kesin parselasyon planında kentsel servis, ticaret ve konut alanında kaldığı E=3,00 Hmax=SERBEST olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6721 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR