ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 158 m² ofis icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094716
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : BALGAT MAH. / BALGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 158
Isıtma : Doğalgaz (Merkezi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/22199 ESAS
Muhammen Bedeli
:
850,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2016/22199 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Çankaya İlçesi Balgat Mah. 29188 Ada, 3 Parsel de kain, Çankaya Balgat Mah. Mevlana Bulvarı 139/A kapı noluYelken Plaza adresinde bulunan,"arsa" niteliğindeki ana taşınmazın 1.normal katında bulunan 3 bağımsız bölüm nolu "Ofis"nitelikli gayrimenkuldür. Parsel Konya Ankara karayolu olan Mevlana Bulvarı üzerinde kuzey istikametinde ilerlerken sağ kolda konumludur.
Taşınmazın üzerinde bulunan binanın özellikleri; Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde A ve B blk.lar bulunmaktadır. A bloktaofis kartları, B blokta ise ticarii işletmeler yer almaktadır. A blk. 5 bodrum+zemin kat+asma kat+22 normal kat kullanımlı olarak inşa edilmiştir. A blok.ta 67 adet ofis ve 7 mağaza bulunmaktadır. Binada katlar arası irtibatı sağlayan granit kaplı, paslanmaz çelik küpeşteli cam korkuluklu merdiven ve 3 asansör bulunmaktadır. Ayrıca 5 bodrum katında da kapalı otopark alanları mevcuttur. Binada ısıtma fan-coil merkezi sistem ile sağlanmaktadır. Yapı kullanma izin belgesi (iskanı)mevcuttur.Yelken Plaza ayrık nizamda, betonarme karkas yapıda 1.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile 5-Altyapı sınıfında inşa edilmiştir.
Satışa konu taşınmaz ; Çankaya ilçesi Balgat Mah. 29188 ada 3 parsel sayılı 8.118,00 m² yüzölçümlü arsada bulunan kat irtifakı tesisli 1.normal kat (3) bağımsız bölüm nolu ofisin tamamı niteliğindedir. Ofis alanı mutfak, wc, ve teknik alandan oluşmaktadır. 4 oda mutfak,hol , Wc, depo ve antre mahallerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 158 m² kullanım alanına sahiptir. 120 m² lik ofis alanı alçıpan levhalar ile bölünerek 4 oda oluşturulmuştur. Teknik alanın 4,20 m² si ile depo alanı oluşturulmuş olup, 8,16 m2 si hole dahil edilmiştir. 3 nolu bağımsız bölüm, doğu ve kuzey olmak üzere iki cephelidir. Mevlana Bulvarı tarafına değil arka cepheye bakmaktadır. ıslak hacim zeminleri seramik, oda zeminleri lamine parke, duvarları saten boyalı,mutfakta mermer tezgah ile ahşap mutfak dolap, wc de zeminler seramik kaplı, sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları olan meskenin pencereleri alüminyum doğrama, daire girişi kapısı ile camlı çelik kapıdır. Balgat semti konut ve işyerinin hemen hemen eşit ağırlıkta olduğu bir yerleşim bölgesidir. Konya yolu ve Eskişehir yollarının kenarında yer almakta olup, gayrimenkulün bulunduğu mevki Bahçelievler ve Emek semtlerine çok yakındır.Toplu taşıma ile ulaşım mevcuttur. Taşınmazın brüt alanı 158 m²'dir.
Adresi : Balgat Mah. Mevlana Bulvarı 139/A, 1. kat 3 nolu bağımsız ofis Yelken Plaza
Yüzölçümü : 8.118,00 m2
Arsa Payı : 87/8118
İmar Durumu : Kaks: 1,60 ayrık nizam,Hmax: Serbest yapılaşma koşullu "kentsel çalışma
alanında" kaldığı
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (Satış hazırlama tarihinde Kdv % 18 olup, tescil tarihi itibariile yürürlükte
olan KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV( Satış hazırlama tarihinde Kdv % 18 olup, tescil tarihi itibariile yürürlükteolan KDV oranı uygulanacaktır) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22199 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR