ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da pide ve kebap salonu icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111756
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / ULUBEY
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/53 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/53 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Altındağ İlçesi,Battalgazi Mah. 24366 ada 7 parselde Zemin Kat 16 bağımsız nolu 2.sınıf pide kebap salonu nitelikli taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmazın bulunduğu parsel düz arazi üzerinde ayrık nizamla yapılmış, Bostancık Caddesi üzerinde olması nedeniyle kapanmaz manzaralı,taşınmaz semt merkezine yakın şehir merkezine yaklaşık 15.000,00 metre mesafede,taşınmazın imalatında kullanılmış malzeme ve yapı tarzı 16/07/1985 tarihli ve 85/9707 sayılı Bakanlar Kurulu Karar ile yürürlüğe giren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı giren yapı yaklaşık birim maliyetlerini gösteren 2019 yılı birim maliyet cetveline göre taşınmazın 3-B sınıfına göre yapı yaklaşık maliyeti 1.210,00 TL/m² olarak belirlenmiştir. aşınmaz yaklaşık 4-5 yaşında taşınmazın kullanımı sırasında bakım ve onarım durumu göz önüne alındığında yıpranma payının %3 oranında olduğu belirlenmiştir.Binanın Genel Özellikleri:Taşınmaz bağımsız bölümün bulunduğu bina ayrık nizamlı bina üzerinde,bina cepheleri sıva üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı,bina giriş kapısı alüminyum cemekanlı ve alüminyum cemekanlı rüzgazlık kapılı,bina girişi ve demir korkuluklu merdivenler mermer,duvarın 1,20 metrelik kısmı mermer üzeri ve tavan plastik badanalıdır.
16 NOLU İŞYERİ-DÜKKAN: Bağımsız bölüm binanın zemin katında cadde ve sokak cepheli konumunda,dükkan giriş ve cephesi alüminyum camlı camekanlı,dükkan tabanı seramik,duvarlar saten tavan alçı satenli,bölüm arka kısmında taban seramik duvar fayans kaplı, tuvalet ve lavabo mahallin bulunmakta, bölüm kendi içinde plastik pvc ile bölünerek tabanı seramik duvar fayans kaplı mutfakçık mahalli ile personel mahalli bulunmakta,bağımsız bölümde malik kontrolünde inşaat malzemesi satıcıya kiracı oturmakta olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Battalgazi Mah. 945.Sokak No:2/16 Altındağ/ANKARA
Arsa Payı : 77/983
İmar Durumu : Dosyasında
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR