ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 213 m² büro icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113915
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : ANAFARTALAR MAH. / ULUS
Oda Sayısı : 1+1
: 213
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1059 Esas
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 11:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/1059 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Altındağ ilçesi Doğanbey Mahallesi 853 ada 16 parselde kayıtlı ''Betonarme Bina'' vasfında ve 365,00 m2 yüz ölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 67/365 arsa paylı, 1. Kat 6 nolu ''Büro'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina 7 katlı, 9 bağımsız bölüm içermektedir. Her katında bir bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina bodrum + zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi zemin katından, kuzey yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi akrilik esaslı boya dekorludur. Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları boncuk fayans dekorludur. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri demir profil ve ahşap doğramadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise büro nitelikli ve ana yapıda 1. Katta yer almaktadır. Bina girişine ve caddeye göre ön tarafta olup; doğu, kuzey ve batı cephelidir. Projesine göre net kulanım alanı 213 m2 (Brüt 245 m2) olarak tespit edilmiştir. Mahallinde faydalı kullanım alanı ise 213 m2 olarak ölçülmüştür. Projesinde; büro, mutfak nişi, wc, mahallinde ise büro, 1 oda, mutfak, banyo+wc bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları masif üstü vernik pencereleri alüminyum doğramadır. Büro ve oda zemini karo, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini karo, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları laminat olup, tezgahı mermer malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda duş takımı, yerden klozet, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Isıtma sistemi kombi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Mahallinde boş ofis olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Anafartalar Mah. Sanayi Cad. Musa Aslan İşhanı B Blok Bo:19/6 Altındağ/ANKARA (Tapu kaydında Doğanbey Mahallesi olarak kayıtlıdır. Mahallinde İtfaiye Meydanı olarak bilinir)
İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ticaret alanı içerisinde kalmakta olup, blok nizam, 3 Kat H.Max:9,50, ön behçe çekme mesafesi:11,4 m yapılaşma koşullarına sahiptir.
Ruhsat ve iskan durumu : Taşınmaza ait 21/04/2000 tarih ve 41 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır. Yapı ruhsatı 2366 m2 inşa alanı dahilinde yol kotu altı 2 kat, yol kotu üstü 5 kat, 4B yapı sınıfında, toplam 9 bağımsız bölüm için inşa edilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı Tarihi : 13/07/2001
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NOLU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Altındağ ilçesi Doğanbey Mahallesi 853 ada 16 parselde kayıtlı ''Betonarme Bina'' vasfında ve 365,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 66/365 arsa paylı, 2. Kat 7 nolu ''Büro'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina 7 katlı, 9 bağımsız bölüm içermektedir. Her katında bir bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina bodrum + zemin + 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi zemin katından, kuzey yönünden sağlanmaktadır. Dış cephesi akrilik esaslı boya dekorludur. Ana giriş kapısı alüminyum profil çerçeveli ve camlıdır. Giriş holü zemini mermer, duvarları boncuk fayans dekorludur. Merdiven korkuluk ve küpeşteleri demir profil ve ahşap doğramadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise büro nitelikli ve ana yapıda 2. Katta yer almaktadır. Bina girişine ve caddeye göre ön tarafta olup; doğu, kuzey ve batı cephelidir. Projesine göre net kulanım alanı 213 m2 (Brüt 245 m2) olarak tespit edilmiştir. Mahallinde faydalı kullanım alanı ise 213 m2 olarak ölçülmüştür. Projesinde; büro, mutfak nişi, wc, mahallinde ise büro, 2 oda, mutfak, banyo+wc bölümlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kasalı ahşap, iç kapıları masif üstü vernik pencereleri alüminyum doğramadır. Büro ve odaların zemini karo, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini karo, duvarları saten boya dekordur. Mutfak dolapları takılı değil, olup, tezgahı takılı değil malzemeden imal edilmiştir. Wc ve banyo zeminleri seramik, duvarları fayans dekordur. Banyoda duş takımı, yerden klozet, ayaklı lavabo bulunmaktadır. Isıtma sistemi kombi olup, kombi ve petekleri takılıdır. Mahallinde boş ofis olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Anafartalar Mah. Sanayi Cad. Musa Aslan İşhanı B Blok Bo:19/7 Altındağ/ANKARA (Tapu kaydında Doğanbey Mahallesi olarak kayıtlıdır. Mahallinde İtfaiye Meydanı olarak bilinir)
İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ticaret alanı içerisinde kalmakta olup, blok nizam, 3 Kat H.Max:9,50, ön behçe çekme mesafesi:11,4 m yapılaşma koşullarına sahiptir.
Ruhsat ve iskan durumu : Taşınmaza ait 21/04/2000 tarih ve 41 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır. Yapı ruhsatı 2366 m2 inşa alanı dahilinde yol kotu altı 2 kat, yol kotu üstü 5 kat, 4B yapı sınıfında, toplam 9 bağımsız bölüm için inşa edilmiştir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı Tarihi : 13/07/2001
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1059 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR