ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 20 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154196
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / AYDINLIKEVLER
: 20
Bölüm / Oda Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5230 Esas
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 10:55
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2019/5230 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 2742 Ada, 1 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, Zemin 4 nolu BB dükkan Nolu Bağımsız Bölüm Apartman girişi Kovan Sokaktan sağlanmaktadır.Ayrık nizam ve Betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olan bina, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır.1.Bodrum katta Düğün Salonu, Zemin katta 3 dükkan, 2 mesken,3 normal katta 3 er adet mesken olmak üzere; bina, toplam 15 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina cepheleri hazır renkli sıvadır,Giriş cephesi zemin katta taş kaplamadır.Giriş kapısı metal doğramadır. Giriş zemini karo, duvarlar h;1.60m. traverten kaplama, merdiven basamakları mozaiktir.Yapı kullanma izin Belgesine göre bina 1977 yapımı olup; 42 yıllıktır.Bina merkezi sistem kalorifer ısınmalıdır. ihaleye konu taşınmaz dükkan vasıflı olup: 4 nolu bağımsız bölümdür.Şehit Cemalettin Caddesi cephesine göre sol tarafta yer almaktadır.Dükkan cephesi ve giriş kapısı renkli metal doğrama camekanlıdır. Güney cephelidir. Dükkan hacmi, ve sonradan yapılma asma bürodan oluşmaktadır. Dükkan zemini seramik kaplama, duvarları dekoratif boyalı, dış kısımlar metal camekanlı doğramadır. Dükkan yüksekliği h:3.50 m.dir Dükkanın sol köşesine asma olarak cam bölmeli 3.90 mx2. 60m boyutlarında merdivenle çıkılan h: 1.85m. büro yapılmıştır. Ancak alt kısımda yeterli yükseklik kalmadığından dükkan hacmi olarak kullanma imkanı kalmamıştır. Bu kısmın duvarları kağıt kaplama, döşemesi laminattır. Bina merkezi sistem ısıtmalı olmasına rağmen yönetimce sistemden ayrıştırılmıştır. Değerleme konusu 4 Bağımsız Bölüm no.lu dükkan, 3 Bağımsız bölüm nolu dükkanla arasındaki bölme duvar kaldırılmış olarak birlikte kullanılmıştır. Halen boş durumdadır.Projesi üzerinden ve yerinde yapılan ölçümlemelere göre 20 m² alanlıdır. Bölgede yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Aydınlıkevler Mah. Şehit Cemalettin Cad Kovan Sk Arı Apt. No 1/4 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 604 m²
Arsa Payı : 2/116
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Altındağ İlçe, 2742 Ada, 1 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, zemin 3 nolu BB dükkan Nolu Bağımsız Bölüm Apartman girişi Kovan Sokaktan sağlanmaktadır.Ayrık nizam ve Betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olan bina, 1 bodrum, zemin ve 3 normal kattan oluşmaktadır.1.Bodrum katta Düğün Salonu, Zemin katta 3 dükkan, 2 mesken,3 normal katta 3 er adet mesken olmak üzere; bina, toplam 15 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina cepheleri hazır renkli sıvadır,Giriş cephesi zemin katta taş kaplamadır.Giriş kapısı metal doğramadır. Giriş zemini karo, duvarlar h;1.60m. traverten kaplama, merdiven basamakları mozaiktir.Yapı kullanma izin Belgesine göre bina 1977 yapımı olup;42 yıllıktır.Bina merkezi sistem kalorifer ısınmalıdır.
İhaleye konu taşınmaz: dükkan vasıflıdır.
Şehit Cemalettin Caddesi cephesine göre sağ tarafta yer almaktadır. Dükkan cephesi ve giriş kapısı renkli metal doğrama camekanlıdır. Güney cephelidir.Dükkan hacmi, mutfak nişi ve wc den oluşmaktadır.Dükkan zemini seramik kaplama, arka duvarı çıplak tuğla, Diğer duvar dekoratif boyalı, dış kısımlar metal camekanlı doğramadır. Mutfak nişinde dolap ve mermer tezgah,wc de alaturka hela taşı ve lavabo mevcut olup,zemin ve duvarlar seramiktir.Bina merkezi sistem ısıtmalı olmasına rağmen yönetimce sistemden ayrıştırılmıştır. Değerleme konusu 3 Bağımsız Bölüm no.lu dükkan, 4 Bağımsız bölüm no.lu dükkanla arasındaki bölme duvar kaldırılmış olarak birlikte kullanılmıştır. Halen boş durumdadır. Projesi üzerinden ve yerinde yapılan ölçümlemelere göre 30 m² alanlıdır. Bölgede yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs gibi her türlü Belediye hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Aydınlıkevler Mah. Şehit CemalettinCad Kovan Sk Arı Apt. No 1/3 Merkez / ANKARA
Yüzölçümü : 604 m²
Arsa Payı : 4/116
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5230 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR