ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Altındağ'da 170 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180481
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : KARAPÜRÇEK MAH. / ULUBEY

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13067 ESAS
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 15:15
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2019/13067 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli,Altındağ İlçesi,Karapürçek Mah. 22684 ada 8 parselde 1.148,00 m² yüzölçümlü parsel üzerindeki ''5 katlı Betonarme Apartman İşyeri ve Arsası'' nitelikli taşınmazda yer alan 128/1148 arsa paylı''Depolu Dükkan'' nitelikli zemin kat 16 nolu bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Ana gayrimenkulün Özellikleri:Taşınmazın yer aldığı bina kuzey yönünde 272.caddeye ,diğer yönlerde komşu yapılara cepheli,betonarme karkas tarzda, ayrık nizamda inşa edilmiştir.Bina bodrum+zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır.Binanın tüm cepheleri akrilik esaslı boyalı ve mantolamalıdır. Bina girişi zemin kattan,Çakıllı Sokaktan binaya bakıldığında ön cepheden sağlanmaktadır.Bina girişi zemin kattan 272.caddeden binaya bakıldığında sol yan cepheden sağlanmakta olup bina giriş kapısı camekanlı demir doğrama kapıdır.Binada zemin katında;1,2,3 bb nolu meskenler, 16 bb nolu depolu dükkan,bina girişi 1.normal katında 4,5,6,7 bb nolu meskenle,2.normal katında; 8,9,10,11 bb nolu meskenler, 3.normal katında; 12,13,14,15 bb nolu meskenler olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın ön cephesi açık otopark alanı olarak düzenlenmiştir. Zemin Kat 16 Nolu Depolu Dükkanın Özellikleri:Zemin kat 16 nolu bağımsız bölüm depolu dükkan olarak projelendirilmiştir. Binaya 272.caddeden bakıldığında ön-sol köşede yer almakta olup kuzey ve doğu yönlüdür.Fiili durumda;zemin katta arka duvarında mutfak nişi bulunan dükkan alanı ile 2 adet wc,bodrum katta tek hacim depo alanından oluşmaktadır.Zemin kat dükkan zemini seramik kaplı,duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır.Dükkanın arka bölümünde bulunan mutfak tezgahı granit olup tezgahın altında ve üstünde pvc kaplama kapaklı dolaplar bulunmaktadır.Zemin kat arka sol köşede bulunan wc mahallerinin zemini seramik,duvarları yarıya kadar seramik kaplı,bu kotun üzeri düz sıva üzeri boyalıdır.Bodrum kata ulaşımı sağlayan betonarme merdiven basamakları mermer plak kaplıdır.Bodrum kat depo zemini beton kaplı,duvarları düz sıva üzeri boyalıdır.Dükkan iç kapılar panel kapı,vitrin tek camlı demir doğramadır. Dükkanın 272.caddeye bakan vitrini 8,60 mt'dir. Dükkanda ısınma tesisatı bulunmamaktadır.Dükkanın brüt kullanım alanı 2 katta toplam 170,00 m² (bodrum kat alanı 81,00 m², zemin kat alanı 89,00 m²) ölçülmüştür.
Adresi : Karapürçek Mah. 272.Cadde No:86/A Altındağ/ANKARA
Arsa Payı : 128/1148
İmar Durumu : Dosyadaki gibidir
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13067 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR