AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat Çolaklı Mahallesi'nde 170 m² dükkan icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181045
Şehir : Trabzon / Akçaabat
Semt-Mahalle : ÇOLAKLI MAH. / AKÇAABAT
: 170
Bölüm / Oda Sayısı : 2

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/536 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 15:10
Satış Yeri
:
DÜRBİNAR MAH. İNÖNÜ CAD. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2018/536 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 1029 Ada, 21 Parsel, ÇOLAKLI Mahalle/Köy, Oğuz Oğlu Mevkii, 11 Nolu Bağımsız BölümTaşınmaz Trabzon-Giresun Karayolu'na yaklaşık 100m mesafededir.Akçaabat İlçe merkezinde olup,ilçenin eski yerleşim bölgesi içerisinde kalmaktadır.Taşınmaz çarşı-pazara, bankalara,resmi kurum ve okullara 5-10dk yürüme mesafesindedir.Toplu taşıma araçları duraklarına ve eğitim kurumlarına yakın konumda bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina 3/B sınıfında, bitişik nizamda tek blok şeklinde ve betonarme yapı tarzında 2 Bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat katlı olarak inşa edilmiştir. Binada 10 daire ve 1 dükkân bulunmaktadır.Asansörlü ve kaloriferli olup henüz 2-3 yıllık yapıdır. Taşınmaz dükkânın 170,00m2 net kullanım alanı olduğu, tek bir bağımsız bölüm olmasına rağmen mevcutta ayrı giriş kapısı olan iki kısma bölünerek kullanılmaktadır. Doğu tarafındaki küçük bir kısmı ofis olarak düzenlenmiş olup zemin kaplaması seramik yapılmış, duvarlarının sıva ve boyası tamamlanmıştır.Batı tarafındaki büyük kısmı ise henüz boş olup içerisinde bina yapımından artan bazı inşaat malzemelerinin muhafaza edildiği, iç sıvasının, lavabo ve wc nin yapıldığı ancak zemin kaplama ve boyasının noksan olduğu, dükkânın alüminyum dış cephe doğramalarının, kapıları ve camları takılıdır.
Adresi : Çolaklı Mah. GüneşliSokak. Hanedan Apt.No:28/A Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 532,77 m2
Arsa Payı : 17/147
İmar Durumu : Akçaabat Belediyesi İmar Müdürlüğü'nün 7880 sayılı yazısı göre taşınmazın bulunduğu parsel iskân sahasında ayrık nizam 5 kat konut alanı olarak planlandığı bildirilmiştir
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibi olup taşınmaz üzerinde ipotek vardır.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : DÜRBİNAR MAH. İNÖNÜ CAD. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/536 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR