DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı Doğubayazıt'ta 164 m² dükkan icradan satılıktır

DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128209
Şehir : Ağrı / Doğubayazıt
Semt-Mahalle : ULUYOL MAH. / DOĞUBAYAZIT
: 164
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1731 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 15:35
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 15:35
Satış Yeri
:
DERYA YEDİEMİN OTOPARKI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ
2019/1731 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen ipotekli taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 313 Ada, 116 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi uluyol mahallesi çınar sokak no 8 zemin kat dükkan vasıflı 5 nolu bağımsız bölüm Doğubayazıt belediyesi sıınırları içerisinde imar planında ticaret+konut alanı bitişik nizam sekiz kat müsaadelidir. ilçenin yerleşim alanının merkezinde belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. ulaşımı kolay bir mevkiide yer almaktadır. Betonarme yapı statüsünde inşa edilmiştir.İlgili taşınmaz bina 21/09/2016 tarih ve 75 nolu belge ile ruhsatlandırılmış olup yapı kullanım izin belgesi işlemleri henüz tamamlanmamıştır. Bina dış cephesi mantolamadır. Binada ince inşaat işleri hala devam etmektedir. Taşınmazın zeminleri seramik duvarları badanalıdır.
Adresi : Doğubayazıt ilçe Uluyol Mahallesi Çınar sokak no:8 5 nolu bb zemin
Yüzölçümü : 164,56 m2
Arsa Payı : 5/185
İmar Durumu : İmar planında ticaret+konut alanı bitişik nizam sekiz kat müsaadeli
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 30/04/2020 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının tebligat yerine kaim olmasına,7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1731 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR