DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ağrı/Doğubayazıt'da 130 m² dükkan icradan satılıktır

DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093203
Şehir : Ağrı / Doğubayazıt
Semt-Mahalle : SANAYİ MAH. / DOĞUBAYAZIT
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/669 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
DERYA YEDİEMİN OTOPARKI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DOĞUBAYAZIT İCRA DAİRESİ
2019/669 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ağrı İl, Doğubayazıt İlçe, 1948 Parsel, SAĞDIÇ Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Ağrı ili Doğubayazıt ilçesi Sanayi Mahallesi Fatma sokak no:7 zemin kat dükkan vasıflı 4. nolu bağımsız bölüm Doğubayazıt Belediyesi sınırları içersinde olup sanayi sitesi olarak bilinen alanda konumludur. İlçenin yerleşim alanının merkezinde olan 4 nolu bağımsız bölüm belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz ulaşımı kolay bir mevkide yer almaktadır. 4 nolu bağımsız bölüm galeri katlı dükkan vasıflı olup alanı zemin katı 106,36 m2 galeri katının 24.17m2 olmak üzere toplam 130,00 m2 olarak tespit edilmiştir. Yapı ruhsatında belirlenen bina alanı 1297,00m2'dir. Binanın sınıfı ve grubu 3. sınıf a grubudur. imar durumu Konut dışı kentsel çalışma alanıdır.
Adresi : Ağrı ili Doğubayazıt İlçesi Sanayi Mahallesi Fatma Sokak No:7
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 2/16
İmar Durumu : Konut dışı kentsel çalışma alanı
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yok.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : DERYA YEDİEMİN OTOPARKI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/669 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR