AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de prefabrik fabrika binası, depo ve arsası icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198634
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/541 Talimat
Muhammen Bedeli
:
934,202 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
EsentepeMahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/541 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 136 Ada, 9 Parsel, KUMARTAŞ(ERENLER) Mahalle/Köy, Afyonkarahisar İli Merkez İlçesi Kumartaş(Erenler) Mah. 136 ada 9 parselde bulunan 5.037,83 m2 yüzölçümlü prefabrik fabrika binası, preefabrik sanayi binası, idare binası, depo ve arsası nitelikli gayrimenkulde borçluya ait 1/2 hisse payı satılacaktır. Bilir kişi raporuna göre, Güncel adresi : Merkez Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde 13. Sokak?tır. Fimart Mermer adlı ticari işletme kiracıdır
Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde 13. Sokağa cepheli olan arsa, çevre yolundaki Organize Kavşağı?na 2,5 km, şehir merkezine ise tahminen 8 km mesafededir. Altyapı ve ulaşım problemi bulunmamaktadır. Düz bir topografik yapıya sahiptir.
Afyonkarahisar Organize Sanayi Müdürlüğü?nce belirlenen parsel üzerindeki yapılaşma şartları: Bina çekme mesafesi anayoldan 10 mt., komşu parselden 5 mt, ayrık nizam E= 0,50 ve azami bina yüksekliği H= 10,50 mt dir. Civarında mermer, temel tüketim, beton ve beton ürünleri üretim tesisi, kargo firmaları, yem fabrikaları gibi üretimin devam ettiği başka işletmeler mevcuttur. Organize Sanayii Bölgesi?nde tercih edilebilecek, merkeze nispeten mesafeli bir konuma sahiptir. Arsalar mevcut yüzölçümü ve yapısı itibariyle de üzerine başka yapılar yapmaya elverişlidir. Sanayi bölgesi içerisindeki tüm ana yollar asfalt kaplıdır. Parsel üzerinde yapılar bulunmaktadır.
1.prefabrik yapı :Zeminde fiilen 8 nolu parsel ile kullanılan tesiste 9 nolu parseldeki 1 nolu prefabrik yapının yarısı 8 parsele kaymıştır. 9 nolu parsele giren alanı 446,25 m2 dir. Kolon ve makasları prefabrik sistemde inşa edilmiştir. Tabanları saha betonu ile kaplanmıştır. Çatı kaplaması sandviç paneldir.Ön ve arka duvarları yoktur. Diğer prefbrik yapılar ile içeriden bağlantı sağlayan kapı boşlukları bırakılmıştır. Yıpranma payı %20 olup, II C yapı sınıfında değerlendirilmelidir. 2.prefabrik yapı: 892,50 m2 yüz ölçümlü prefabrik yapının kolon ve makasları prefabrik sistemde inşa edilmiştir. Tabanları saha betonu ile kaplanmıştır. Çatı kaplaması sandviç paneldir. Yıpranma payı %20 olup, II C yapı sınıfında değerlendirilmelidir.İç kısma girişte sol kısımda 63 m2 oturma alanlı 2 katlı idari kısım vardır. Zemin katı boş depo, üst katında ise 3 adet odası vardır. Sağ kısımda ise wc-lavabonun olduğu yapı tek katlı ve 63 m2 oturma alanındadır. Halen natamam bir haldedir.
3. prefabrik yapı : Parselin ön cephesine göre en sağ kısımda yer alan yapının yüz ölçümü 600 m2dir. Prefabrik yapının kolon ve makasları prefabrik sistemde inşa edilmiştir. Tabanları saha betonu ile kaplanmıştır. Yıpranma payı %20 olup, II C yapı sınıfında değerlendirilmelidir.
Depolar : Prefabrik yapıların arka kısmında yer alan depolar toplam 141,82 m2 yüz ölçümündedir. Duvarları yığma sistemde inşa edilen deponun çatısı çeliktir. Kaplaması ise sandviç paneldir.
Beton Saha :Parselin arka cephesinde 160 m2, ön cephesinde ise 800 m2 lik alan saha betonu ile kaplıdır. Bu alan mermer ve hammaddesi için açık depo olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz takyidatında 25/09/2017 tarh ve 23593 yevmiye ila Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesine ait taşınmazın icra yoluyla satışı dahil üçüncü kişilere devrinde OSB den uygunluk görüşü alınması zorunludur, şerhi bulunmaktadır. Şartların ayrıntıları dosyamızdan öğrenilebilir.
Tapu kaydında ayrıca 28/03/2016 tarih ve 7750 yevmiye ile Afyonkarahisar 2. Asliye Hukuk Mahkemisinin 24/03/2016 tarih ve 2016/295 Esas sayılı dosyasından 3 kişilere devir ve temlikinin önlenmesi için ihtiyati tedbir şerhi konulmuştur, Afyonkarahisar 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2018/51 Esas ve 21/03/2019 tanihli yazısı ile dav dosyasından iflas kararı verildiğinden tedbirlerin kaldırılmasına karar verilmiştir.
Yüzölçümü : 5.037,83 m2

Kıymeti : 934.202,59 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : EsentepeMahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Ka:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/541 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR