ADIYAMAN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adıyaman Altınşehir'de 11.476 m² silo ve arsası icradan satılıktır

ADIYAMAN 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198321
Şehir : Adıyaman / Merkez
Semt-Mahalle : ALTINŞEHİR MAH. / YENİSANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2167 ESAS
Muhammen Bedeli
:
3,864,632 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
26.10.2020 16:00
Satış Yeri
:
Adıyaman Adalet Sarayı İcra Dairesi Satış Bürosu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ADIYAMAN İCRA DAİRESİ

2019/2167 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydına göre;Adıyaman Merkez Altınşehir Mh. 3352 ada 3 parsel tam hisseli 11.476,34 yüzölçümlü silo ve arsası olup Bilirkişi raporuna göre;Emsali 1,00 yençok 15 olarak belediye tarafından tespit edilmiş üzerine en fazla 5 katlı yapı yapılabilir. Adıyaman üniversitesine 1800 m. mesafededir. Taşınmaz üzerindeki siloların oldukça hantal bir yapıda olması farklı amaçlarla kullanımına uygun değildir. Demontaj montaj işlemleri oldukça maliyetli olması taşınmazın satışını olumsuz etkileyecek niteliktedir. İşyerinin 4 adet 2000 tonluk, 2 adet 1000 tonluk çelik silonun bulunduğu bu siloların doldurma ve boşaltmaya yarayan konveyörlerden, kamyon boşaltım platformundan ve kamyon doldurma silosundan oluşan komple bir tesis olduğu görülmüştür. Tesis Havalandırma fanlı, kovalı tip elevatörlü, kamyon boşaltım rampalı (hidrolik liftli), kamyon yükleme silosu, baca ve eksoz fanlı, dolum, konveyörlü, boşaltım konveyörlü,çıkış ve yürüyüş merdivenli, zemini bohçalama yolu ile yalıtımlı, tankların dışı izolasyonlu,yürüyüş yolları galvaniz sacdan imal edilmiş yüksek basınca dayanıklı çelik gövdeli, dikine dirençli çelik levha destekli, yürüyüş yollarının destek kuleleri galvaniz sacdan imal edilmiş ve sökülebilir özellikli, galvaniz sacdan imal edilmiş elektrikli klapeler, galvaniz sacdan imal edilmiş elektrikli kapaklar, 0-40 derece arası çalışabilir hidrolikli kamyon boşaltma platformlu, silo içi elektrikli sıyırıcı sistemli, elektrikli silo kapaklarından oluşmaktadır. Tesis 2012 yılında kurulmuş olup anahtar teslim fiyati 683.220,00 TL dir. Tesisin faydalı ömrü 15 yıldır. Amortisman oranı ise %6,6 dir. Taşınmaza toplamda 3.864.632,66 TL kıymet takdiri yapılmış ve taşınmaz bu hali ile satışa çıkarılmıştır.
Kıymeti : 3.864.632,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 26/10/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Adıyaman Adalet Sarayı İcra Dairesi Satış Bürosu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR