ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Yüreğir'de 104 m² işyeri icradan satılıktır (hisse satışı)

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095651
Şehir : Adana / Yüreğir
Semt-Mahalle : KİREMİTHANE MAH. / KARACAOĞLAN
: 104
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
196,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ADANA 13. İCRA DAİRESİ

2018/6346 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli Yüreğir İlçesi Kiremithane Mahallesi 10381 Ada 15 parsel sayılı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz hisseli olup borçluya ait 1/12 hisse karşılığı olan 104,92 m2'nin satışı gerçekleştirilecektir. Satışa konu Parselin batı cephesi ulaşımın sağlandığı Kozan Bulvarına, diğer cepheleri komşu parsellere cephelidir. Parsel üzerinde hissedarlara ait 3 adet yapı bulunmaktadır. Binaların ilgili belediyeden alınmış her hangi bir yapı ruhsatı, proje vb izin belgeleri bulunmadığından binalar kaçak yapı hükmündedir. Ancak binalarla ilgili olarak Yüreğir Belediyesince verilmiş her hangi bir olumsuz karar bulunmadığı şifai olarak beyan edilmiştir.Satışa konu arsanın güney batı köşesinde bulunan bina, 3/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, bitişik nizam olarak inşa edilmiş, zemin + 1 normal kat olmak üzere 2 katlı olup ~35 yıllıktır. Binanın zemin katı iş yeri olarak üst katı mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın zemin katı brüt ~140 m² ve 1. normal kat brüt ~155 m² olmak üzere binanın toplam kapalı alanı brüt ~295 m² dir. Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalı olup iş yeri kapı ve pencereleri kısmen alüminyum imalat kısmen de darabalıdır. İş yerinin zemini beton imalat, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. 1. katta yer alan meskenin kapı ve pencereleri ahşap imalattır. Satışa konu Arsanın güney batı köşesinde bulunan binanın doğu cephesinde 2/B yapı sınıfında, yığma yapı cinsinde, bitişik nizam olarak inşa edilmiş, zemin kattan oluşan ahır ve samanlık olarak kullanılan yapı yer almaktadır. Bina toplam kapalı alanı brüt ~70 m² dir. Duvarları sıvasız vaziyettedir. Kapı ve pencereleri ahşap imalattır. Kısmen harap vaziyettedir. Satışa konu arsanın kuzey batı köşesinde bulunan bina, 3/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, bitişik nizam olarak inşa edilmiş, zemin + 3 normal kat olmak üzere 4 katlı olup ~30 yıllıktır. Binanın zemin katı iş yeri olarak üst katların her biri ayrı ayrı mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın zemin katı brüt ~110 m² ve diğer katların her biri brüt ~135 m² olmak üzere binanın toplam kapalı alanı brüt (110 + 135 + 135 + 135) ~515 m² dir. Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır.İş yeri kapı ve pencereleri kısmen alüminyum imalat kısmen pvc imalattır. İş yeri zemini seramik kaplama duvar ve tavanları saten alçı plastik boyalıdır. 1., 2. ve 3. katta yer alan meskenlerin 1 salon, 3 oda, antre, hol, wc, banyo ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı demir imalat iç kapılar ahşap, pencereler pvc veya ahşap imalattır. Zeminleri laminat parke veya mozaik kaplıdır. Mutfak dolapları mdf-lam, tezgahı mermer imalattır. Wc ve banyolarda zemin seramik, duvarları fayans kaplıdır. Bina ve meskenlerin kapsamlı bakım ve onarıma ihtiyacı bulunmaktadır.
Adresi : Kiremithane Mahallesi Kozan Bulvarı No 444 A-B Yüreğir / ADANA
Yüzölçümü : 104,92m2 (borçluya ait 1/12 hisse karşılığı)
İmar Durumu : Ticaret + Konut Alanı - Taks:0,40 - E:2,40 Yoğunluklu - Yençok:Serbest. 1/1000 ölçekli imar planına uygun imar düzenlemesi (uygulama) çalışması yapıldıktan sonra imar durumunun verilebileceği"
Kıymeti : 196.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR