ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Icradan satılık tarım arazisi

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00495161
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
: 27750
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/12939 ESAS
Muhammen Bedeli
:
555000 TL
İlk İhale Tarihi
:
30.12.2016 11:30
İkinci İhale Tarihi
:
24.01.2017 11:30
İhale Yeri
:
Şanlıurfa Adliye Sarayı 2. İcra Müdürlüğü koridoru önünde- ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
2. İCRA DAİRESİ
2016/12939 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

Şanlıurfa İli, Merkez İlçesi, Külaflı Mah. Köycenubu Mevkii 113 Parselde kayıtlı fıstıklık nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmaz fıstıklık vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz belediye sınırları içerisinde yer almaktadır. Toprak yapısı itibari ile kumlu- tınlı yapıya sahip %2-3 eğimli ; tuzluluk çoralık erozyon ve drenaj sorunu olmayan 2. sınıf kuru tarım arazisi vasfında olup organik maddece kahverengi toprak sınıfında bir yapıya sahiptir. Külaflı mah. yer almaktadır. Taşınmaz üzerinde keşif günü itibari ile 25 yaş ile 35 yaşları arasında verime yatkın fıstık ağaçları olduğu görülmüştür. Dava konusu taşınmazın 2. sınıf tarım arazisi sınıfında yer alması ve ekile bilirliği müsait olması ve parsel değerini artırmaktadır.
Adresi : Şanlıufra ili, karaköprü ilçesi Külaflı mah. 113 nolu parsel - Karaköprü/ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 27.750 m2 –
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Taşınmaz Karaköprü ilçesi mücavir alan sınırları içerisinde ancak imar planı sınırları dışında yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır
Kıymeti : 555.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının aynıdır
1. Satış Günü : 30/12/2016 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/01/2017 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Şanlıurfa Adliye Sarayı 2. İcra Müdürlüğü koridoru önünde- ŞANLIURFA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12939 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR