ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan arsa vasıflı mesken (üzerindeki yapılarıyla satılacaktır)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492566
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : RAGIP TÜZÜN MAH. / YENİMAHALLE
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/246 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2591208 TL
İlk İhale Tarihi
:
27.12.2016 10:15
İkinci İhale Tarihi
:
27.01.2017 10:15
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 2 Noiu Mezat Salonu - Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN

ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2013/246 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Yenimahalle İlçesi Rağıp Tüzün Mahallesi Taşkın Sokakta 37
Kapı nolu Kargir Binanın bulunduğu yere rastlayan imarın 8051 Ada, 40 Parselde kayıtlı 912,00-m2 yüzölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş 3 Katlı Kargi Ev ve Altında Tapu kaydı ve bilirkişi raporuna göre 20 dükkan bulunan taşınmaz üzerindeki muhdesatları ile birlikte satılacaktır. Taşınmazın bulunduğu Taşkın sokak tarihi bir sokak olup, Yenimahalle belediyesi tarafından revizyon çalışmaları yapılmıştır. Çevre Lokantalar, Pastahaneler, vb. Donaltılardan oluşan sosyal bir yaşam alanı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca ticari kapasitesi mevcuttur. Satışa konu taşınmaz her türlü Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz ve müştemilatı bu haliyle hissedarlar arasında ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir. Gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Yüzölçümü : 912,00-m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam Kat adedi : 4 kat saçak seviyesi ; 12,50, Yola mesafesi 5-m, yan komşu mesafesi, 3-m, olup, konut parseli kullanımında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti :2.591.208,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2016 günü 10:15- 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/01/2017 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Noiu Mezat Salonu - Ankara
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını
özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti
; ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsildi mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR