Yazdır

ANKARA 27. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar mahallesinde dükkan vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496642
Şehir : Ankara / Pursaklar
Yayınlandığı Gazeteler

HABER VAKTİM 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 24.01.2017 15:30
Muhammen Bedeli : 80000 TL
İkinci İhale Tarihi : 21.02.2017 15:30
Dosya Numarası : 2016/3679 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
27. İCRA DAİRESİ
2016/3679 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95175 Ada No, 1 Parsel No, Pursaklar Mahalle/Mevkii, 16 Bağımsız Bölüm BİNANIN DURUMU; Bina bodrum kat, zemin kat, 3 normal kattan oluşmakta, dükkan 1. bodrum kattadır, binanın bodrum katında 2 dükkan, 1 daire, zemin katında 1 dükkan 2 daire, normal katlarda 3 er daire olmak üzere toplamda 12 daire, 3 dükkan bulunmaktadır. Binanın giriş holü, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, merdiven yan duvarları 1,20 metre yükseklikte mermer ve üzeri plastik boyalıdır. DÜKKANIN ÖZELLİKLERİ; hali hazırda boştur, giriş kapısı camlı demir doğrama, pencereler ahşap doğrama olup ısı camlıdır, zemin döşemesi seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır, dükkan içinde wc vardır, kapısı ahşap doğrama, yer ve duvarları seramik kaplı, tavan plastik boyalıdır, wc de hela taşı ve lavabo vardır, ısınma elektrikli cihazlarla sağlanmaktadır, faydalı net kullanım alanı 55 m² dir,
Adresi : Pursaklar Mah. Harun Zorlu Sok. No:21/16Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 55 m2
Arsa Payı : 63/859
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 21/02/2017 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3679 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR