ALANYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık işyeri

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00678607
Şehir : Antalya / Alanya
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 12.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
850000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2017 12:05
İkinci Satış Günü
:
20.12.2017 12:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Alanya ilçesiKellerpınarı Mahallesi 606 ada 1 parsel üzerinde kayıtılı 976,67 M² alanlı Arsa vasıflı taşınrmazda kain zemin kat 1 nolu Ekmek Fırını nitelikli ve 1 nolu Depo eklintisi bulunan taşınmaz, satışa konu bu taşınmaz Alanya Çevre Yolu hastane kavşağında bulunan 2 adate bodrum+zemin+çatı katlı, betonarme karkars yapıdaki içi-dışı sıvalı boyalı olan, asansörlü, yaklaşık 10-15 yıl yıpranmalı binanın zemin katında üstten yol bulunan, onaylı kat irtifakı projesine göre kuzey-doğu-güney cepheli, 134,55 m² alanlı bodrum katında 16,08 m² deposu olan fakat projesine ve tapu kaydına göre bu deposuna bağlantısı bulunmayan Ekmek Fırını nitelikli bir bağımsız bölümdür. Her ne kadar projesine göre yukarıdaki özellikleri taşıyor olsa da fiiliyatta keşif günü itibari ile parsel üzerindeki binanın zemin ve bodrum katını tamamı ile birlikte kullanan, pastahane ve müştemilatları olarak tasarlanmış olup, içeriden bodrum katını tamamı ile birlikte kullanan, pastahane ve müştemilatları olarak tasarlanmış olup, içeriden bodrum katına, mermer merdivenle bağlantı sağlandığı, bodrum katın, sığınak ve müştemilatlar bölümü ile birleştirildiği, bu katı personel yemekhanesi, depo, çocuk oyun alını, viptoplandı odası, lavabolar ve yönetim odası olarak tasarladığı, zemin katın ise 2 nolu bağımsız bölüm ile birleştirildiği, pastane, soğuk have depoları, restoran kısmı mutfak bölümü ve oturma olanları olarak kullanılmakta olduğu, bu katın dış doğramalarının alüminyum doğrama ve cam, zeminlerinin seramik olduğu görülmüştür.
Adresi : Antalya İli Alanya İlçesi Kellerpınarı Mahallesi Alanya Hastane Kavşağı
Yüzölçümü : 976,63 m2
Arsa Payı : 134/1473
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli imar planında konut alanı kapmasında olup parsedle yapılaşma müsaadesi TAKS, 0,30, KAKS1,80 ( % 30,6 kat)
Kıymeti : 850.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/11/2017 günü 12:05 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2017 günü 12:05 - 12:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR