ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kat Mülkiyetli Depo İcradan Satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00700281
Şehir : Zonguldak / Merkez
Toplam m² : 120
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yapı Durumu : İnşa Halinde
Tapu Durumu : Kat Mülkiyeti
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2756 Esas
Muhammen Bedeli
:
93000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.01.2018 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2017/2756 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 660 Ada, 10 Parsel, İNCİVEZ Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu olan taşınmazın özellikleri: Zonguldak Belediye sınırları içersinde ve imar planı dahilindedir. Bölgesel olarak sürekli gelişme alanı içersindedir. Yüzölçümü 3721.00m2?dir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. İmar durumu, ayrık nizam 4 kat konut alanıdır. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Çevreye kısmen hakim manzara yapısı vardır. Ulaşımı kolaydır. Bülent Ecevit Üniversitesine yakın mesafededir. Şehir merkezine mesafesi birazuzaktır. Etrafında çok sayıda yüksek katlı yeni yapılar ve inşaat halinde yapılaşmalar, az sayıda az katlıgecekondu şeklinde yapılar, fındıklık ve çalılık araziler ile bahçeler bulunmaktadır.Üzerinde 13 katlı apartman mevcuttur.Betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Toplam 13 katlıdır. Giriş katında işyerleri diğer katlarında mesken niteliğinde daireler mevcuttur. Yeni yapı görünümündedir. Yıpranmışlığı azdır. Isınma sistemi kaloriferlidir (doğalgazlı). Asansörlüdür. Apartman merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmaz alüminyumdur. Tüm katlar iskan edilmektedir. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Üst katların çevreye hakim manzara yapısı vardır. İki taraftan yola cephelidir. Apartman kapı numarası 30?dur. Dükkan niteliğindedir. Mülkiyeti tam hisselidir. Arsa payı oranı 30/5000?dir. Önü yola cephelidir. Apartman ana giriş kapısının hemen sol tarafında yer almaktadır. Ön cephesi açıktır. İnşaat halindedir. İskan edilmemektedir. Çerçeveleri, kapısı, duvar boyası, zemin ve tavan kaplamaları yapılmamış vaziyettedir. İnşaat seviye oranı %60?dır. Zonguldak Tapu İdaresinde bulunan tastikli mimari kat mülkiyeti yerleşim projesine göre söz konusu tek gözlü mekan şeklindedizayn edilmiş 7 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün kullanılan faydalı inşaat alanı 63.89m2, brüt inşaat alanı 73.00m2?dir. Yukarıda özelliklerini belirtmiş olduğumuz 7 bağımsız bölüm nolu gayrimenkulün; yeri, mevkii, konumu, büyüklüğü, çevre özellikleri, yıpranmışlığı, arsa payı oranı, tam hisseli tapulu oluşu, manzara durumu, genel görünümü, arz talep durumu, bulunduğu bölgedeki ticari sirkülasyonun yoğunluğu, belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Apartmanın 4.bodrum katında 7 nolu bağımsız bölümün arka tarafından yer almaktadır.Deponun yüz ölçümü 47,00 m2 .inşaat halindedir.inşaat sevye oranı %60 dır.7 nolu bağımsız bölüm ve deponun taplam yüz ölçümü 120,00 M2 dir.
Adresi : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 660 Ada, 10 Parsel, İNCİVEZ Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 30/5000
İmar Durumu :Ayrık nizam 4 kat konut alınıdır.
Kıymeti : 93.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/12/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR