Yazdır

ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir ili Çeşme ilçesinden icradan satılık dükkan

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00496012
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/124 Talimat
Muhammen Bedeli : 550000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.02.2017 11:00
İhale Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
İcra Birimi : Çeşme İcra Dairesi
İkinci İhale Tarihi : 01.03.2017 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2016/124 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Alaçatı Mahallesi 118 ada 3 parsel sayılı 104,16 m2 arsa vasıflı taşınmazda 1/2 arsa paylı zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm sayılı dükkan vasıflı taşınmaz SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz Kemalpaşa cad. no : 34 Alaçatı mah Çeşme/İzmir adresindedir. İmar Durumu: '' Söz konusu parsel alaçatı İzmir revizyon uygulama planında konut alanı ( Alaçatı sivil mimari etkileme geçiş alanı) olarak planlanan alanda kalmaktadır. İnşaat Nizamı : Ayrık, Maks. TAKS:0,60, bina yüksekliği:6,80 m, ön bahçe mesafesi : 3,40 m, kat adeti : 2 kat. '' şeklindedir. Taşınmaz Alaçatı Pazaryeri içinde , köşe konumlu, zemin katta dükkan vasıflı taşınmazdır. Parsel üzerine yapılmış iki katlı ve üst katı mesken olan taşınmazın zemin katında 2 b.b. nolu dükkandır. İç duvarlar taş duvar olup zemin ahşap kaplamalıdır. Dış cephe pvc doğramadır. Ufak bir mutfak , wc ve merdiven altı depo vardır. Dış cephesi taş kaplamalıdır. 62 m2 kapalı kullanım alanı vardır. Çevresinde çok sayıda ticari işletme ve oteller vardır. Alaçatı merkeze yürüyüş mesafesinde, Çeşme merkeze 8 km uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olan taşınmaza ulaşım kolaydır.
Adresi : Özelliklerde yazılıdır.
Yüzölçümü : 62 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/02/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 01/03/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/124 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR