DATÇA SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623212
Şehir : Muğla / Datça
Semt-Mahalle : İSKELE MAH. / DATÇA
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
904550 TL
İlk İhale Tarihi
:
28.07.2017 15:00
İkinci İhale Tarihi
:
23.08.2017 15:00
İhale Yeri
:
DATÇA ADLİYESİ SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - DATÇA/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın üzerinde herhangi bir yapı bulunmamamktadır. Taşınmazın kadastro yolu vardır. Alt yapısı vardır. Denize uzaklığı 200-250 metre mesafededir. Etrafında yerleşim alanı vardır. Etrafı yol ve park sınırlıdır. Tapu beyan kısmında bu parsel Datça Belediye Başkanlığından alınan imar durum belgesine göre davaya konu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Günü Birlik Alan" alanda kalmaktadır. İmar planı yapıldıktan sonra ortalama 2400 m² kullanma %8 inşaat ve tek katlı olarak 192 m² taban inşaat yükseklik 3.50 m olarak bu alanlarda sadece günü birlik kullanıma dönük su ve kara sporlarına ilişkin tesisler ile çay bahçesi, plaj, kabin, lokanda, gazino, çöp vb tesisler yapılabilir. Bu alanlarda yapılan ve yollar ağaç kesilmeden uygulanacaktır. Plan üzerinde belirtilen yapılaşma şartları uygulanır. Tarla üzerinde çakal zeytin olarak bilinen 6 adet aşısız yabani zeytinin herhangi bir zirai değeri yoktur. Ayrıca tarla üzerinde süs bitkisi olarak 5 adet 10-15 yaşlarında palmiye ağacı, zakkim bitkisi 30 adet yaklaşık 10 yaşlarında, 12 adet kıbrıs akasyası 10 yaşlarında ve 1 adet harnup ağacı 10 yaşlarında ağaçlar bulunmaktadır.
Adresi : Muğla İl, Datça İlçe, 165 Ada, 26 Parsel, iskele mh. mandalya mvki
Yüzölçümü : 3.008,00 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Günü Birlik Alan" alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 904.550,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/07/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 23/08/2017 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : DATÇA ADLİYESİ SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ - DATÇA/MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR