MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık ofis ve soğuk hava deposu

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00705499
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLAR MAH. / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/395 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3823055 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
Hürriye Mahallesi, Hürriyet Polis Karakolu Yanı, Belediye Su Tahsilat Veznesi Önü Merkez / MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2016/395 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :,

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İli, Merkez İlçesi, 184 Ada, 14 Parsel, Bağlar ( çiriş ) Mahallesi, Bağlaraltı Mevkinde bulununan taşınmaz üzerinde 2 katlı bir yapının olduğu ve bu yapının soğuk hava deposu ve depo olarak kullanıldığı, 1.katında depo ve 3 adet soğuk hava deposu olduğu, soğuk hava depolarının yüz ölçümlerinin sırasıyla 80,00 m², 70,00 m² ve 15,00 m² olduğu, 2.katının da ofis ve mutfak olarak kullanıldığı, betonarme yapının taban alanının 972,00 m², toplam yapı alanının ise 1.944,00 m² olduğu, taşınmazın Muş Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğününün 03/03/2017 tarih ve 871 sayılı yazısında belirtildiği gibi Bağlar mahallesi sınırları içinde kalmakta olup, meskun mahalde olup, yapılaşma koşullarına sahip olduğu, taşınmazın arsa kıymetinin; arsanın yapılaşma koşullarına sahip üniversite yolu üzerinde, yol cephesine sıfır olması, yapı tesislerinden yararlanılan yerde olması gibi sebeplerden dolayı kıymetli olduğu Muş İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/12 Esas sayılı dosyasından alınan bilirkişi kurulu raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Bağlar Mahallesi, Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 4.307,28 m²
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye imar sınırları dışında, mücavir alan sınırları içerisindedir.
Kıymeti : 3.823.055,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hürriye Mahallesi, Hürriyet Polis Karakolu Yanı, Belediye Su Tahsilat Veznesi Önü Merkez / MUŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/395 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR