Yazdır

ILGIN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muhtelif taşınmazlar (toplu satış)

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493433
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ILGIN POSTASI 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/167 TLMT.
İhale Yeri : Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA
Muhammen Bedeli : 0 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ILGIN

İCRA DAİRESİ

2016/167 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: Konya İl, Ilgın İlçe, 37 Ada No, 43 Parsel No, Camiatik Mah. Konya Yolu Mevkii, 1.Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Söz konusu parsel üzerindeki bina çarşı merkezinde bulunmaktadır. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu kıymetli bir bölgededir. Her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur.Parsele inşaat ruhsatı alınmış ve kat irtifakı kurularak bağımsız bölüm iş yerleri yapılmıştır. Betonarme karkas olarak yapılmış olan binanın iç bahçeye bakan cepheleri giydirme cephedir. Balkon koridoru ise seramik kaplıdır. Dükkânların dış doğramaları alüminyum, iç kapıları Amerikan panel kapı, duvarları alçı sıvalı, tabanı ise seramik kaplıdır. Asansörlü ve kaloriferlidir. Üst katlara çıkış merdiveni asansörün batısında bulunan merdiven ile sağlanmaktadır. Merdivenin yanında umumi tuvaleti ve lavabosu bulunmaktadır.Değerlendirme için yapmış olduğum araştırmalar neticesinde zemin katın kıymetinin yüksek olduğu üst katlara çıktıkça değerin bağımsız bölüm bazında azaldığı görülmüştür. Birinci katın metrekaresine 1.500,00-1.600,00-TL istendiği ve bu bedellerle alınıp satıldığı görülmüştür. Arsa payı ile birlikte değerlendirmenin uygun olacağı görülmüştür. Arsa payını ayrı bir hesapla elde edilecek kıymetlendirmenin piyasa alım satım rayiçlerine uygun düşmediği görülmektedir. Kıymet takdirine konu;
16 nolu bağımsız bölüm dükkan 12/700 arsa payı ile Orhan Çalık adına kayıtlıdır. Birinci katta bulunmaktadır. Dükkân doğu cephesine bakmakta olup girişi kuzey cephesindeki kapıdandır. Giriş Pencereleri iç bahçeye bakmaktadır. Onaylı projesinde 29,00-m² kullanım alanı olduğu yazmaktadır. Dükkanın içerisi boş durumdadır. Tabanı seramik kaplı doğramaları alüminyumdur. 16 bağımsız bölüme arsa payı olarak 12,01-m² isabet etmektedir. Sonuç olarak 16 nolu bağımsız bölüm dükkana cephesi ve konumu dikkate alınarak arsa payı dahil olmak üzere m²?si 1.500,00-TL?den 43.500,00-TL kıymet hesaplanmıştır.

Yüzölçümü :700,42 m2

Kıymeti : 43.500,00 TL

KDV Oranı : %18

İmar Durumu : İmar planı içerisinde olup, Bitişik nizam 4 Kata imarlı olup, ticari alan içerisindedir.

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Ilgın İlçe, 37 Ada No, 43 Parsel No, Camiatik Mah. Konya Yolu Mevkii, 1.Kat 22.Nolu Bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Söz konusu parsel üzerindeki bina çarşı merkezinde bulunmaktadır. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu kıymetli bir bölgededir. Her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur. Bitişik nizam dört kata ticari saha olarak imarlıdır. Parsele inşaat ruhsatı alınmış ve kat irtifakı kurularak bağımsız bölüm iş yerleri yapılmıştır. Betonarme karkas olarak yapılmış olan binanın iç bahçeye bakan cepheleri giydirme cephedir. Balkon koridoru ise seramik kaplıdır. Dükkânların dış doğramaları alüminyum, iç kapıları Amerikan panel kapı, duvarları alçı sıvalı, tabanı ise seramik kaplıdır. Asansörlü ve kaloriferlidir. Üst katlara çıkış merdiveni asansörün batısında bulunan merdiven ile sağlanmaktadır. Merdivenin yanında umumi tuvaleti ve lavabosu bulunmaktadır.Değerlendirme için yapmış olduğum araştırmalar neticesinde zemin katın kıymetinin yüksek olduğu üst katlara çıktıkça değerin bağımsız bölüm bazında azaldığı görülmüştür. Birinci katın metrekaresine 1.500,00-1.600,00-TL istendiği ve bu bedellerle alınıp satıldığı görülmüştür. Arsa payı ile birlikte değerlendirmenin uygun olacağı görülmüştür. Arsa payını ayrı bir hesapla elde edilecek kıymetlendirmenin piyasa alım satım rayiçlerine uygun düşmediği görülmektedir.Kıymet takdirine konu;
22 nolu bağımsız bölüm dükkan 13/700 arsa payı ile kayıtlıdır. Birinci katta bulunmaktadır. Dükkân güney cephesine bakmakta olup girişi bu cephesindedir. Giriş pencereleri iç bahçeye bakmaktadır. Dükkânın projesinde 34,00-m² kullanım alanı olduğu yazmaktadır. Kat tuvaletinin batı bitişiğidir. Dükkânın içerisi boş durumdadır. Tabanı seramik kaplı doğramaları alüminyumdur. 22 bağımsız bölüme arsa payı olarak 13,01-m² isabet etmektedir. Sonuç olarak 22 nolu bağımsız bölüm dükkana cephesi ve konumu dikkate alınarak arsa payı dahil olmak üzere m²?si 1.600,00-TLden 54.4000,00-TL kıymet hesaplanmıştır.

Yüzölçümü : 700,42 m2

Kıymeti : 54.400,00 TL

KDV Oranı : %18

İmar Durumu :İmar planı içinde, Bitişik nizam 4 Kata imarlı olup, Ticari alan içerisindedir

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:10 - 14:15 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:10 - 14:15 arası

Satış Yeri : Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Ilgın İlçe, 37 Ada No, 43 Parsel No, Camiatik Mah. Konya Yolu Mevkii Mahalle/Mevkii, 1.Kat 23 Nolu Bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Söz parsel üzerindeki bina çarşı merkezinde bulunmaktadır. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu kıymetli bir bölgededir. Her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur. Bitişik nizam dört kata ticari saha olarak imarlıdır. Parsele inşaat ruhsatı alınmış ve kat irtifakı kurularak bağımsız bölüm iş yerleri yapılmıştır. Betonarme karkas olarak yapılmış olan binanın iç bahçeye bakan cepheleri giydirme cephedir. Balkon koridoru ise seramik kaplıdır. Dükkânların dış doğramaları alüminyum, iç kapıları Amerikan panel kapı, duvarları alçı sıvalı, tabanı ise seramik kaplıdır. Asansörlü ve kaloriferlidir. Üst katlara çıkış merdiveni asansörün batısında bulunan merdiven ile sağlanmaktadır. Merdivenin yanında umumi tuvaleti ve lavabosu bulunmaktadır.Değerlendirme için yapmış olduğum araştırmalar neticesinde zemin katın kıymetinin yüksek olduğu üst katlara çıktıkça değerin bağımsız bölüm bazında azaldığı görülmüştür. Birinci katın metrekaresine 1.500,00-1.600,00-TL istendiği ve bu bedellerle alınıp satıldığı görülmüştür. Arsa payı ile birlikte değerlendirmenin uygun olacağı görülmüştür. Arsa payını ayrı bir hesapla elde edilecek kıymetlendirmenin piyasa alım satım rayiçlerine uygun düşmediği görülmektedir. Kıymet takdirine konu;
23 nolu bağımsız bölüm dükkan 14/700 arsa payı ile Orhan Çalık adına kayıtlıdır. Zemin üstü birinci katta bulunmaktadır. Girişi batısında bulunan konsol sahanlıktan yapılmaktadır. Pencereleri balkona bakmaktadır. Dükkanın projesinde 37,00-m² kullanım alanı olduğu yazmaktadır. Dükkanın içerisi boş durumdadır. Güneyinden bitişik olan 24 nolu bağımsız bölüm dükkan ile arasındaki bölme duvarı yapılmamıştır. İki dükkan birlikte görünmektedir. 23 bağımsız bölüme arsa payı olarak 14,01-m² isabet etmektedir. Sonuç olarak 23 nolu bağımsız bölüm dükkana arsa payı dahil olmak üzere m²?si 1.400,00-TLden 51.800,00-TL kıymet hesaplanmıştır.

Yüzölçümü : 700,42 M2

Kıymeti : 51.800,00 TL

KDV Oranı : %18

İmar Durumu :İmar planı içinde, Bitişik Nizam 4 Kata imarlı olup, Ticari alan içerisindedir.

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:20 - 14:25 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:20 - 14:25 arası

Satış Yeri : Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü Koridoru Ilgın/KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/167 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR