TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık kargir dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00655715
Şehir : Trabzon / Yomra
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 23.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2018 11:00
Satış Yeri
:
TRABZON ADLİYESİ SATIŞ ODASI ZEMİN KAT KAŞÜSTÜ YOMRA/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 194 Ada No, 4 Parsel No, ÇARŞI MAH Mahalle/Mevkii, TAŞINMAZ KARGİR DÜKKAN VASFINDADIR. TAŞINMAZ İLİN MERKEZİ KONUMUNDA BULUNAN MEVKİİDE VE İLİN EN ESKİ ŞERLEŞİM YERLERİDEN OLAN ÇARŞI MAHALLESİ SINIRLARINDA OLUP TİCARİ FAALİYETLERİN EN YOĞUN OLDUĞU NOKTADA KALMAKTADIR. DAHA ÇOK KEMERALTI MEVKİİ OLARAK BİLİNEN BÖLGEDE DÜŞÜR ORTA GELİR DÜZEYİNE HİTAP EDEN ÇOK SAYIDA MAĞAZA, DÜKKAN. DEPO VB. MAĞAZALARIN OLDUĞU ÇEVREDE BULUNMAKTADIR. BÖLGE 2-3 KATLI ESKİ YAPILARDAN OLUŞMAKTARDIR. SATIŞA KONU TAŞINMAZ KEŞİF GÜNÜ İTİBARİ İLE VASFINI KORUDUĞU BİTİŞİK PARSELER VE DÜKKANLAR İLE BİRLEŞTİRİLDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR. TAŞINMAZ ORTAHİSAR BELEDİYESİ İMAR PLANI KAPSAMINDA OLUP TİCARET ALANINDA KALMAKTADIR. YAPILAŞMA ŞARTLARIN BİTİŞİK 4 NİZAM KATTIR. TAŞINMAZ SOSYAL HAYATIN GEREKTİRDİĞİ TÜM ALANLARA YÜRÜME MESAFESİNDE OLUP YAKIN ÇEVREDE BULUNAN OTOBÜS, DOLMUŞ GİBİ TOPLU TAŞIMA DURAKLARI MERKEZİNE YAKINDIR. TAŞINMAZ İKİ KATLIDIR. GİRİŞ KATI DÜKKAN, 1.KATI İSE DEPO OLARAK KULLANILMAKTADIR. MEVCUT YAPI OLDUKÇA ESKİ OLUP BU HALİ İLE YAPI OLARAK ÖNELİ BİR DEĞER ARZ ETMEMEKTEDİR. ANCAK BULUNDUĞU SEMTİN ÖZELLİĞİ OLARAK TİCARETİN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEDE BULUNMAKTADIR. ESKİ ESER BİNA OLDUĞUNDAN T.K.V.K.B KURULUNUN GÖRÜŞÜ DOĞRULTUSUNDA İNŞAAT İZİN VERİLİR.TAŞINMAZ HER TÜRLÜ BELEDİYE HİZMETİNDEN FAYDALANMAKTADIR.
Adresi : Çarşı Mahallesi Mahmut Goloğlu CaddesiOrtahisar / TRABZON
Yüzölçümü : 10,35 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : TAŞINMAZ TİCARET ALANIN SINIRLARI İÇİNDE OLUP HER TÜRLÜ BELEDİYE HİZMETİNDEN FAYDALANMAKTA VE BİTİŞİK NİZAM 4 KATTIR.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TRABZON ADLİYESİ SATIŞ ODASI ZEMİN KAT KAŞÜSTÜ YOMRA/TRABZON
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/08/2017

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR