DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri vasıflı 793 m2 taşınmaz

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00599888
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 10.05.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/6048 Esas
Muhammen Bedeli
:
212000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.06.2017 11:40
İkinci İhale Tarihi
:
17.07.2017 11:40
İhale Yeri
:
DENİZLİ ADLİYESİ, ZEMİN KAT, PROTOKOL GİRİŞİ, 2 NOLU ODANIN YANI, MERKEZ/DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
9. İCRA DAİRESİ
2016/6048 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli ili Merkezefendi ilçesi Saraylar mah. tapunun 91 pafta 244 Ada ve 152 parsel nosunda kayıtlı 793.00 m2 arsa alanlı 74/2736 arsa paylı 2. kat 27B.B noılu işyeri nitelikli taşınmazın tamamı Zeytinci Mim. Yapı Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. adına kayıtlıdır. Değerlendirme konusu taşınmaz işyeri iş hanının ikinci katında olup 11.01/1985 tarihli 423/34 sayılı yapı kullanma izin belge izin belgesine göre toplam burüt alanı 62.30 m 2 ‘dir. binanın tamamı işyeri olarak yapılmış iş yeri olarak kullanılmaktadır. Binada asansör ve kalorifer olup kalorifer doğalgazla çalışmaktadır. Binanın giriş kapısı alüminyum kapılıdır.merdiven kaplamları traverten kaplama olarak yapılmıştır.Merdiven korkulukları demir olarak yapılıp üzeri yağlı boya yapılmıştır. İş yeri binanın ikinci katında olupgiriş kapısı çelik kapılıdır. İş yerinin içinde üç oda bir adet lb vc vardır.Odaların döşeme kaplamları lamine parke duvarları kısmen duvar kağıdı kısmen alçı sıva üzeri saten boya yapılmıştır. Tavanları alçı sıva üzeri saten boya yapılmıştır.İş yerinin içinde bir adet lb vc olup döşemem ve duvarları seramik kaplama olarak yapılmıştır. İç doğramları ahşap üzeri cilalı doğrama olarak yapılmıştır.Binanın dış doğramları alüminyum doğrama olarak yapılmıştır.Taşınmaz iş yeri Denizli valilik binasının ve Atatürk parkının Kuzey batısında olup ticari değer olarak iyi bir yerdedir. Bina olarak eski olmasına rağmen iş yeri olarak bakımlı ve iyi durumda olup hali hazırda mimarlık bürosu olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz bulunduğu yer itibariyle AYDEM,PTT ve belediye hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır.
Adresi : Taşınmaz yer işyeri nitelikli olup saraylar mah. 493 Sokak No:2 Kat:2 / 27 Merkezefendi / Denizli adresinde bulunmaktadır. Doktorlar cad. girişlinde sol tarafta köşe başı binanın ikincikatında üçüncü noterin bir üst katında bulunmaktadır. Denizli valilik binası ile Atatürk parkının kuzey batısında bulunmaktadır.
İmar Durumu : Denizli ili Merkezefendi ilçesi Saraylar mah. tapunun 91 pafta 244 Ada ve 152 parsel nosunda kayıtlı 793.00 m2 arsa alanlı parsel Merkezefendi belediyesi 1/1000 ölçekli uygulamam imar planı sınırları içinde olup imar parseli durumundadır.İmar durumuna göre ticari alanda olup 6 kat inşaat izni verilmektedir. Parselin içinde hali hazırda ruhsat ve eklerine uygun olarak yapılmış iş hanı mevcuttur.
Kıymeti : 212.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/06/2017 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 17/07/2017 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : DENİZLİ ADLİYESİ, ZEMİN KAT, PROTOKOL GİRİŞİ, 2 NOLU ODANIN YANI, MERKEZ/DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6048 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/05/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR