Yazdır

ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık işyeri

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448793
Şehir : Antalya / Alanya
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 11:30
Dosya Numarası : 2015/474 TLMT.
İhale Yeri : Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu
Muhammen Bedeli : 120000 TL
İlk İhale Tarihi : 12.12.2016 11:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ALANYA

2. İCRA DAİRESİ

2015/474 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Alanya İlçe, 3124 Parsel No, Örenönü Mahalle/Mevkii, Mahmutlar Köyü, 1 Bağımsız Bölüm Taşınmaz dükkan vasfında olup, Alanya şehir merkezine 13 km, D-400 karayoluna güneyden cepheli, barbaros caddesine kuzeyden cepheli, denize yaklaşık 50 m mesafede olup, birbirine benzer 6 bloklu etrafı bahçe duvarları ile çevrile toplam 60 daireden oluşan, çağdaş tatil sitesi isimli sitenin A bloğunda yer almaktadır. A blok sitenin en güney batısında bulunan bloğu olup, söz konusu blok bodrum+zemin+4 katlı, düz teras çatılı, bodrum katında dükkanlar, diğer katlarında meskenler bulunan, güneyden D-400 karayoluna cepheli betonarme karkas yapıda yaklaşık 25-30 yıl yıpranmalı bir binadır. Dükkan güney-doğu ve batı cepheli 1 nolu bağımsız bölümdür. Bu dükkan yol kotu alıtnda kalmakta, hali hazırda restoran tarzında düzenlenmiş, onaylı projesine göre yaklaşık 62 m2 alanlı, zemini seramik kapı, sıvalı-boyalı, güney cephesinde sundurması bulunan bir dükkandır. Parsel elektrik, su, altı ve belediye hizmetleri gibi hizmetlerden yararlanmaktadır.

Adresi :Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Köyü Örenönü mevkii 3124 Parsel A Blok Bodrum Kat 1nolu Bağımsız Bölüm

Yüzölçümü : 62,00 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olup, üzerinde yapılaşma tamamlanmıştır.

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 12/12/2016 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Adliye Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/474 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR