BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00716611
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9639 ESAS
Muhammen Bedeli
:
4938000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.01.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2018 11:00
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
18. İCRA DAİRESİ
2017/9639 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Tapu Kaydı :Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 2926 ada, 3 parsel sayılı ve 939,87 m2 miktarlı “6 Katlı Betonarme Dükkan Ve Arsası” vasıflı taşınmazda, kat mülkiyeti kurulmuş olan, 2/5 arsa paylı, zemin ve asma kat, 1 nolu dükkan vasıflı taşınmaz.

Özellikleri Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Üçevler Mahallesi, Ahıska Caddesi No:12 adresindeki Akgün İş Merkezi'nin zemin ve asma katındaki dükkandır. Tapu bilgilerinde Demirci Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Demirci Mahallesi'nden ayrılarak Üçevler Mahallesi adını almıştır. Satışa konu taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 2 bodrum+zemin+asma+3 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü ve bodrum katları otoparklıdır. Zemin ve asma katlarında 1 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 1'er adet büro nitelikli işyerleri bulunan binanın dış cephesi alüminyum panel giydirmeli, kısmen camekanlı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. İşyeri nitelikli satışa konu sözkonusu dükkanın zemin katının bürüt alanı 615,00 m2 ve asma katının 300,00 m2 olup, toplam bürüt alanı 915,00 m2 ve toplam net kullanım alanı ise 823,00 m2'dir. Dükkanın zemin katı geniş salon, muhtelif büyüklüklerde alçıpan paneller ile bölünmüş olan 6 adet çalışma ofisi ve koridor ile 2 adet wc-lavabo, asma katı ise yine muhtelif büyüklüklerde alçıpan paneller ile bölünmüş olan 7 adet çalışma ofisi, 1 adet depo odası, koridor ve 2 adet wc-lavabo bölümlerinden oluşmaktadır. Zemin kattaki koridor, salon ve odaların tabanları laminat parke, asma kattaki koridor ve odaların seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, zemin kattaki bölümlerin tavan yüzeyleri ışık havuzlu veya alçıpan asma tavanlıdır. Wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Betonarme olan katlar arası merdiven basamakları mermer ile kaplı ve kenarları korkuluksuz olan dükkanın ana giriş kapısı fotoselli ve camekanlı çerçeveleri ise alüminyum profil olarak yapılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemli olan dükkanın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Gerek zemin ve gerekse asma kattaki ofis odalarının giriş kapıları ve camekanları ile wc-lavabo bölümlerindeki armatür ve vitrifiyeleri yerlerinden sökülmüş durumdadır. Genellikle alt katları dükkan ve üst katları ise ofis amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu, yaya trafiğinin az, araç trafiğinin fazla, ticari potansiyelin ise oldukça yüksek olduğu bir mahalde, Beşevler Küçük Sanayi Sitesi'nin bitişiğinde, OSB, NOSAB ve NİLTİM ile önemli alışveriş merkezlerinin yakınında yer alan sözkonusu taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, doğalgaz, su, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

İmar Durumu : Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Demirci mahallesi, 2926 ada, 3 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı'nda, Hmax.(Yükseklik):15,50 mt. (5 kat) ve E(Emsal):2.25 olan blok nizam ticaret alanında kalmaktadır. Sözkonusu taşınmaza ait 31.08.2005 tarih ve 358/15 nolu yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Kıymeti : 4.938.000,00.-TL

KDV Oranı : KDV Kanunu'nun 17/4-r maddesi gereğince KDV'den muaftır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 19/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 13/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Gayrimenkul Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, tapu alım harcı ve tapu dairesince alınacak başkaca masraflar ile teslim ve tahliye masrafları alıcıya aittir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.'nun 127.maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve elektronik ilan, İİK 127.maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve şartnamenin içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9639 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR