ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715381
Şehir : Şanlıurfa
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
4. İCRA DAİRESİ
2017/149 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

Şanlıurfa İli Merkez İlçesi Süleymaniye Mah 4823 ada 7 parsel de kain 20/120 arsa üzerine kurulu taşınmaz bodrum + zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır, satışı istenilen 6 nolu bağımsız bölüm olup DÜKKAN niteliğindedir, gayrimenkulde depo ve asma kat bulunmaktadır, taşınmaz imar planı dahilinde bitişik nizam 3 kat imarlı parsel olup belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır,Satışı istenilen dükkan SALİH ÖZCAN bulvarı üzerinde olup , çevresinde yapılaşma tamamlanmış , cadde üzerinde benzer şekilde altı iş yeri konumunda binalar vardır, Açıksu caddesine 380 metre mesafededir, gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklamıştır.
Arsa Payı : 20/120
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : KAYDINDAKİ GİBİ
1. Satış Günü : 18/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 4.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR