ÇORUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00705680
Şehir : Çorum / Merkez
Semt-Mahalle : YAVRUTURNA MAH. / YENİYOL
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/39 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 3. İCRA DAİRESİ

2017/39 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum Merkez, Yavruturna Mahallesi, Cilt: 26, Sayfa: 2489,Ada: 1435, Parsel: 16 adresinde, A Blok, Bodrum kat, 18 numaralı bağımsız bölüm, 3.378,00 m² alanındaki ana gayrimenkulü "İki Dükkan ve Yetmişiki Daireli Kargir Dört Apartman" vasfında, "Kat Mülkiyeti" yapılı, 10/740 arsa paylı "Dükkan" vasfındaki taşınmaz satışa konudur. Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat olmak üzere toplam 5 katlı binada bulunan satışı yapılacak bağımsız bölüm; ana gayrimenkulu "Arsa" vasfında olan taşınmaz üzerine, ayrık nizam, betonarme karkas inşaat tarzında, asansörlü ve kaloriferli (Doğalgaz-kombi) olarak 2006 yılında inşa edildiği beyan edilen bina üzerinde bulunmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama, dış cepheleri akrilik boyalı, ahşap çatılı, üzeri M.T.Kiremit örtülü, elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon ve kanalizasyon gibi altyapısının mevcut olduğu tespit edilen bina; Mülga Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yayınlanan yapı yaklaşık birim maliyetlerine göre; Mimarlık ve Mühendislik İşleri Şartnamesinin 3.2 maddesi gereğince; III.Sınıf ve B Grubu yapı sınıfına dahildir.
(18) Numaralı Bağımsız Bölüm: Bodrum katta, Karşıyaka 1. Caddeye cepheli (Batı), 59,00 m² alanında, ısınması kalorifer ile yapılan gayrimenkul, halihazırda yufkacı dükkanı olarak kullanılmakta, 2 oda, mutfak ve tuvalet gibi mahallere sahip dükkanın cephesi alüminyum doğrama camekan, tabanı suni mermer plak kaplama, tavan ve duvarları (Kısmen fayans kaplı) kireç, çimento ve kum karışımı sıvalı üzerleri plastik badana ile boyalıdır. (18) numaralı bağımsız bölümün K.D.Vergisi hariç, ortak alanlar payı (Arsa payı oranında) ve arsa payı dahil kıymeti 88.500,00 TL' dir.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi, Karşıyaka 1.Cadde, Kırçiçeği Apt., A Blok,
No: 3/B Merkez / ÇORUM
İmar Durumu : Taşınmazın yer aldığı ada ve parsel 1/1000 ölçekli "Güncel Revizyon Uygulama İmar Planı" na göre ayrık nizam, 5 katlı yapılaşma koşulları ile konut alanında kalmaktadır. Parsel kuzey ve batı yönlerinden imar yollarına cephelidir. İmar durum belgesinde "A" ile işaretli kısım "YOL" a isabet etmektedir.
Kıymeti : 88.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/02/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Çorum Adalet Sarayı MERKEZ / ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR