Yazdır

GAZİANTEP 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık dükkan

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494706
Şehir : Gaziantep
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP DOĞUŞ 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 28.12.2016 11:00
Muhammen Bedeli : 43259 TL
İhale Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU
Dosya Numarası : 2016/3 VESAYET SATIŞ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/3 VESAYET SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Dülükbaba mahallesi, 1341 Ada No, 17 parsel sayılı taşınmaz üzerinde zemin+2 normal kat olmak üzere 3 katlı yapı bulunmaktadır. Zemin katın 30,00- m2 si eski Dülük caddesine cepheli kısım dükkan olarak yapılmış, ve kuaför salonu olarak kullanılmaktadır. Arka kısım mesken olarak yapılmış, 2 oda, banyo, tuvalet olarak yapılmış, kullanılmamakta olup, ahşap olan kapı ve penceleri kullanılamaz vaziyettedir.
Yüzölçümü : 144,48 m2 lik taşınmazda kısıtlı Leyla Azgın'ın 17/76 m2 lik hissesi.
İmar Durumu : İmar planına göre, "bitişik nizam iki katlı (B-2) yapı adası ve kısmen yola"
gelmektedir.
Kıymeti : 43.259,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 28/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : GAZİANTEP ADLİYESİ MEZAT SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada kıymet takdirinde temin edilen bedelden açık artırma başlayacak olup, kısıtlı Leyla AZGIN' in hissesi rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Vesayet satışı olması nedeniyle kısıtlı haklarının korunması esas olduğundan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. İhaleye gireceklerin bu hususa dikkat etmesi gerekmektedir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR