Yazdır

TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık dükkan

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493285
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 09.01.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 168368 TL
Dosya Numarası : 2016/682 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

TRABZON İCRA DAİRESİ 2016/682 TLMT.
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Her 2 taşınmazın ortak özellikleri:Taşınmazların bulunduğu Gençsoy İş Hanı 2 girişi olup diğer girişi Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu sk.üzerindedir.Bina 4.sınıf B grubu yapı olup asansörsüz ve merkezi sistem kaloriferlidir.Kapılar kapalı olduğu için taşınmazı içine girilememiş olup mimari projesinden değerlendirilmesi yapılmıştır.mimari projeye göre ayrı ayrı girilmesi gereken 25 ve 26.nolu bağımsız bölümlerin önündeki hol bölümüne çelik kapı yapılarak tek giriş verilmiştir.
Adres: İskenderpaşa Mh.Güzelhisar Cad.Gençsoy İş Hanı No:6 Ortahisar / TRABZON
İmar Durumu: Belediye Meclisinin 07/05/2010 tarih, 173 sayılı kararı ile Kentsel Yenileme Alanı Birinci Bölge ve her türlü imar uygulaması durdurulan alanda olup imar durumu düzenlenmemiştir.
Kaydındaki Şerhler: Dosyamız alacaklısı Şekerbank lehine ipotek tesisi vardır. Arsa Payları: 10/320
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:
Trabzon, Ortahisar, 301 Ada, 2 Parsel, İskenderpaşa Mahalle, 3 kat, 25 nolu Dükkan niteliğindeki Bağımsız Bölüm,Taşınmazın tüm iç ve dış imalatları tamamlanmış yıpranma payı ve eksik imalat bedeli %10 olarak değerlendirilmiştir.2 oda mutfak banyo wc hol den oluşmaktadır.Şehit İbrahim Karaoğlan sk.na cephelidir.
Yüzölçümü: 67,50 m2 Kıymeti : 168.368,13 TL KDV Oranı: %18
1. Satış Günü: 09/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/02/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Satış Odası Yomra/TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:
Trabzon, Ortahisar, 301 Ada, 2 Parsel, İskenderpaşa Mahalle, 3 kat, Dkükkan niteliğindeki 26 nolu Bağımsız Bölüm,Taşınmazın tüm iç ve dış imalatları tamamlanmış yıpranma payı ve eksik imalat bedeli %10 olarak değerlendirilmiştir.2 oda mutfak banyo wc hol den oluşmaktadır.Güzelhisar Cad.cephelidir.
Yüzölçümü: 61,50 m2 Kıymeti : 163.400,13 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü: 09/01/2017 günü 10:25 - 10:35 arası
2. Satış Günü :
07/02/2017 günü 10:25 - 10:35 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Satış Odası Yomra/TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.Bilirkişi kıymet taktiri raporunda satışa konu taşınmazların kapalı olduğundan bahisle iç mekan özellikleri tespit edilememiş olup satışa gireceklerin bu hususu önceden kabul etmiş sayılmalarına,
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.Satış ilanının ilgililere tebliği hususunda ; İİK.127 Md.gereği İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.” uygulanacaktır.
4-
Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/682 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR