KAYSERİ 4. SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492810
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
115 TL
İlk İhale Tarihi
:
08.02.2017 09:30
İkinci İhale Tarihi
:
07.03.2017 09:30
İhale Yeri
:
4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ

4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçesi , Kavakyazısı mah. 956 Ada , 889 Parsel,zemin kat 1 bağımsız bölüm nolu 55 M2 yüz ölçümlü Dükkan vasıflı taşınmaz, Taşınmazın bulunduğu ana bina Bodrum+zemin+8 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz fiilen dükkan olarak kullanılmakta olup kuzey-doğu cephelidir. Taşınmaz sonradan konrtraplak ile bölünerek giriş antre+2 oda+lv-wc haline getirilmiştir. Dış camekanı demir doğrama, yerler ahşap laminant parke, duvarlar ise saten açlı üzeri boyalıdır.

Adresi : Erciyes evler mh. Mazı sk. Safa apart. no 11/1

Yüzölçümü : 55 m2

Arsa Payı : 12/700

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uyğulama imarplanı içinde konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 115,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Satış Şerhi

1. Satış Günü : 08/02/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 07/03/2017 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR