Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453233
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 15:30
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İkinci İhale Tarihi : 21.12.2016 15:30
Dosya Numarası : 2014/2656 ESAS
İhale Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

3. İCRA DAİRESİ

2014/2656 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Tapu kaydı : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi, Merkez Mahallesi, Kerpiçlik Mevkii 4023 Parsel, A Blok, Zemin Kat, 1 Bağımsız Bölüm nolu dükkan vasıflı taşınmazın tamamıdır.

Özellikleri : Satışa takdirine konu taşınmaz adres Fatih Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi ile bağlantılı, Umur Reis ve Akasya Caddelerinin birleşiminde; A Blok, No. 5, zemin kat, D:1 adresinde yer almaktadır. Binanın giriş kapısında apartman adı yazılı olmamakla birlikte; B Blok giriş kapısında Özlem Apartmanı yazılı olduğu tesbit edilmiştir.

Yerinde yapılan incelemede; dükkanın bir inşaat şirketi tarafından kullanılmakta olduğu tesbit edilmiştir.Dükkan ofis şeklinde bölümlere ayrılmış olup, tavanları aydınlatmalı, duvarları alçı saten boyalı olup, dükkanın dış cephesi alüminyum camekan şeklindedir. Dükkana Umur Reis Caddesi yönünde, yola göre iki kademe yüksek, taş döşeli, geniş bir platformdan girilmektedir. Oda kapıları panel kapı, ıslak alanlar seramik, zeminleri parkedir. Dükkanda kiracının faaliyet gösterdiği söylenmiştir. Dükkan takriben brüt 90 m2 kullanım alanına sahiptir. Bahçe imkanı mevcuttur. İşyeri cadde üzerinde yer almaktadır. İnşa edilmekte olan Büyükçekmece Belediyesine, Belediye Halk pazarına, Eser Otel?e ve sahile yakın mesafededir. Binada yıpranma oranı dikkate alınması gereken ölçüdedir.

Taşınmaz İlçe merkezinde ve çarşı pazara yakın, Atirus AVM?ye yürüme mesafededir. Ulaşım imkanı geniş olup, toplu taşım araç durakları güzergahında yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulan bir bölgede yer almaktadır. E-5 karayoluna, kordon boyuna, sahile yürüme uzaklığında, çevre yolları ile TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları binanın yakınından geçmektedir. Atatürk Caddesi ile Cengiz Topel Caddeleri arasındaki cadde üzerinde bulunmaktadır. Çevresinde çok sayıda banka şubesi hizmet vermektedir. Gün içerisinde taşıt yönünden hareketli bir cadde üzerinde yer almaktadır.

Taşınmazın yeri, yöresi, mevkii, ulaşım ve alışveriş kolaylıkları, toplu taşım ve alışveriş noktalarına yürüme mesafesinde oluşu, altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş planlı bir yerleşim alanında yer alması, yüzölçümü, inşasında sarf edilen malzeme ve işçilik kalitesi, doğalgazın mevcudiyeti, havasının temizliği, belediye hizmetlerinden yararlanma imkanı, yapıda mevcut yıpranma oranı, işyerinin tadilatlı oluşu, alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye verdiği hizmet, sosyal hayatı etkileyen faktörlerin zenginliği, kamu ve özel sektöre ait sağlık ve eğitim kurumlarına olan mesafesi, sayıları gün geçtikçe artan banka şubeleri, E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanı, paranın satın alma gücü, rayiç değerler, bu çevrede taşınmaza olan talep, gayrimenkulün yaptığı prim, taşınmazın yakın çevresinde görülen ticari yöndeki gelişmeler, bölgede gerçekleşen rayiç alım satım değerleri ile gayrimenkulde görülen talep daralması gibi hususlar dikkate alındığında; kıymet takdirine konu yukarıda yeri, adresi, tapu kaydı, imar bilgileri, konumu ve özellikleri belirtilen dükkanın değerinin 180.000,00 TL olarak tespit edilmiştir.

Adresi : Fatih Mahallesi, Cengiz Topel Caddesi, A Blok, No:5, D:1 Büyükçekmece / İSTANBUL

Yüzölçümü : 1.092,00 m2

Arsa Payı : 120/2400

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam

TAKS: 0.25, 4 Kat olarak ayrıldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Eklenti bilgisi: Depo

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 15:30 - 15:35 arası

2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 15:30 - 15:35 arası

Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ (İİK. 127. Md.)

Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2656 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR