Yazdır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dükkan

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00453043
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 07.12.2016 11:40
Muhammen Bedeli : 199825 TL
İkinci İhale Tarihi : 04.01.2017 11:40
Dosya Numarası : 2016/3731 TLMT.
İhale Yeri : İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT SATIŞ ODASI
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSKENDERUN

İCRA DAİRESİ

2016/3731 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :TAPU KAYDI Hatay ili iskenderun ilçesi 1 mıntıka mahallesi 1690 parselde kayıtlı6/540 arsa paylı694,00 m2 yüzölçümlüdükkan nitelikli iki katlı kargir68 dükkan hava pasaj nitelikli zemin kat20 nolu dükkan

HALİ HAZIR DURUMU

1690 Parselde kayıtlıdükkan kat mülkiyetli tesis edilmiş çevresindeki bitiş parsellerde yapılaşma mevcut olupbelediye hizmetlerinden faydalanmaktadırulaşımı çok kolaydırdükkan giriş kapısı ve camekanlar alüminyum doğrama ile yapılmıştır duvarlar sıvalı ve boyalıdır lavabosu mevcuttur yerler parke ile döşenmiştir içerisinde halen altın ve gümüş tamirciliği yapılmaktadır dükkan büyük kuyumcular pasajı içerisindedirmerkezi bir yerdedir rdükkan yaklaşık35 yıllıktır

Adresi : Savaş mah şehit pamir cad büyük kuyumcularçarşısı no21 iskenderun

Yüzölçümü : 694 m2

Arsa Payı : 6/540

İmar Durumu : 1690 Parsel sayılı taşınmaz1/1000 ölçeklirevizyon uygulaması imar planında bir kısım bitişik nizam6 kat ticaret alanı bir kısmı park alanı olarak planlanmış olup taşınmazın diğer kısımları imar yolunda kalmaktadır ayrıca taşınmaz Adana kültür varlıkları koruma bölge müdürlüğü gelince belirtilen tescilli yapıları korunma sahasında kalmaktadır

Kıymeti : 199.825,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı gibidir

1. Satış Günü : 07/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 04/01/2017 günü 11:40 - 11:50 arası

Satış Yeri : İSKENDERUN ADLİYESİ ZEMİN KAT SATIŞ ODASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3731 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR