İZMİR 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık dubleks işyeri

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715857
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4409 Esas
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.03.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
13. İCRA DAİRESİ
2016/4409 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satış ilanı ilgililerine tebliğe gönderilmiş olup,tebliğ imkansızlığı veya adreste tebligat yapılamaması halinde işbu ilan ilgilerine tebliğ yerine kain olunur.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN :
ADRESİ :Beyazevler Mahallesi 565/1 Sokak No:3 (2Nolu Dubleks İşyeri) Gaziemir/İZMİR
TAPU KAYDI : İzmir İli Gaziemir İlçesi Tapu Sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir İli Gaziemir İlçesi Atıfbey Mahallesi, 2131 ada, 3 parsel, 17.043.00m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazda 2/254 arsa paylı B2 Blok Zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm dubleks işyerinin tam payı borçlu adına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU : İzmir ili Gaziemir İlçesi Tapu sicil müdürlüğü kayıtlarından İzmir İli Gaziemir İlçesi Atıfbey Mahallesi, 2131 ada, 3 parsel Oto galericileri kooperatifi toplu işyeri alanı içersinde kalmakta olup Emax:1.50, Hmax:30.80m, plan notlarına uyulacaktır.
HALİ HAZIR DURUMU : Yukarıda adresi, tapu kaydı, imar durumu belirtilen ve mahallinde resimleri çekilen fotoğrafı sunulan dubleks işyeri keşif anında açık ve kiracının bulunduğu görülmüştür. Zemin kat büro, batar kat mesken şeklinde kullanılmaktadır. Zemin katta büro, üst katta 1 oda, banyo, mutfak bulunmaktadır. Büronun yer döşemeleri laminant, batar kata çıkış merdivenleri mermer, batar katın yer döşemeleri seramik, mutfak basit tarzda ahşap, pencere doğramaları pvc, giriş katının cephe doğraması alüminyum, tüm duvarlar plastik badanalıdır. Taşınmaz oto galeri olarak kullanılmaktadır.
Gaziemir Belediyesinin yazılarında Dubleks işyerinin brüt alanı 125.97m2, net alanı 48.87m2 olarak belirtilmiştir. Binanın iktisap tarihi 27.08.2014, Yıpranma payı %3 alınmıştır. Dubleks işyeri uzak bir bölgede olup iş potansiyeli son derece azdır.
Mesken, ticaret merkezlerine uzaktır. Ulaşım vasattır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Geniş evsafı dosyasındadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 21/03/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4409 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR