İZMİR 7. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık atölye

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00631812
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3750000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2017 16:05
İkinci Satış Günü
:
19.10.2017 16:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bayraklı İlçe, Bayraklı Mah. 8774 Ada No, 19 Parsel Nolu taşınmaz.
Taşınmaz, İzmir'in yeni iş ve ticaret merkezi olarak planlanan bölgesinde kalmaktadır. TaşınmazBayraklıİzban istasyonuna 250 m., İzmir Adliyesine 1650 m. Tepekule iş merkezine 600 m. mesafededir. Taşınmaz üzerinde630 m2 alana sahip atölye olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Yapının 430 m2'lik kısmı satışa konu parsel üzerinde yer almakta olup, araç tamir atölyesi olarak kullanılmaktadır.Yapının girişinde 35 m2'lik alanda 2 kat şeklinde 2 adet ofis, bay bayan tuvalet bulunmaktadır. Atölyenin yer döşemesi seramik olup çatısı çelik konstrüksiyonüzeri saç levha kaplıdır.Atöylede kullanım amacına uygun olarak boya fırını gibi çeşitli aletler bulunmaktadır. Atölyeyi Emir Otomotiv firması kiracı sıfatıyla kullanmaktadır. Taşınmaz Belediye alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır, çevresinde 6-7 katlı yapılar bulunmakta ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Taşınmaz, Bayraklı Mahallesi Anadolu caddesi 45/2 Bayraklı İzmir adresinde yer olmaktadır.
Yüzölçümü : 530 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yeni kent merkezi uygulama imar planına göre Taks: 0,50 Kaks: 3,00 yapı oranlı konut adasında olduğu ancak İmar kanunun 18. Maddesine göre uygulama görmesi gerekmektedir.
Kıymeti : 3.750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındadır.
1. Satış Günü : 18/09/2017 günü 16:05 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 19/10/2017 günü 16:05 - 16:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR