Yazdır

KULA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00446721
Şehir : Manisa
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/12 SATIŞ
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 490000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KULA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Manisa İli, Kula İlçesi, Kenan Evren Mahallesi, 137 ada, 47 nolu, Üç Ahşap Dükkan niteliğindeki parselin yüzölçümü 273,00 m2 dir. Keşfe konu taşınmaz bitişik nizam, 3 kat ticari imarlıdır. 5,00 m genişliğindeki imar yolu olan Hamdullah Caddesi ile cepheli olan keşfe konu taşınmaz, üzerinde bulunan ve 3 adet bitişik dükkandan oluşan, tek katlı yığma bina, kiremit örtülü çatılıdır. 137 ada, 47 parselin kuzey doğusu tarafındaki, yukarıdaki kadastral krokide C harfi ile gösterilen dükkan haşhaş ve susam satış yeri olarak kullanılmakta, tabanları seramik, tavan ahşap lambir, duvarları plastik boyalı ve camekanları demir profil doğrama imalatlıdır. Bitişiğindeki yine yukarıdaki kadastral krokide B harfi ile gösterilen 2. dükkan ise; keşif tarihinde boş olduğu, kullanılmadığı ve tadilata ihtiyacı olduğu gözlemlenmiş, camekanları ahşap doğramalıdır. 47 parselin güneybatı tarafında kalan ve krokide A harfi ile gösterilen elektrik tesisat satış yeri olan dükkan ise; trapez baskılı saç demir doğrama camekanlı, tabanı karolam, tavanı ahşap lambir kaplama ve duvarları plastik boyalıdır. Şehir merkezinde bulunan, sobalı, elektrik, su, ptt ve kanalizasyon hizmetlerinden yararlanabilen keşfe konu taşınmazın bazı bölümleri kullanılabilir ancak tadilata ihtiyacı bulunmaktadır
Adresi : Manisa / Kula Kenan Evren Mah 137 Ada 47 Parsel
Yüzölçümü : 273 m2
İmar Durumu : Bitişik Nizam 3 kat Ticaridir.
Kıymeti : 490.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Kula Belediyesi Yanı Kent Meydanı KULA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR