Yazdır

VAN 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 67 m2 büro

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00552972
Şehir : Van / İpekyolu
: 67
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 02.03.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 11.04.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 74508 TL
İkinci İhale Tarihi : 08.05.2017 10:00
Dosya Numarası : 2013/7454 ESAS
İhale Yeri : VAN ADALET SARAYI 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU /VAN
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
VAN 2. İCRA DAİRESİ
2013/7454 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İli, İpekyolu İlçesi, Şerefiye Mahallesi, Cilt No: 47, Sayfa No: 4633, Ada No: 63, Parsel: 17, Yüzölçüm: 932,36m2, Ana Taşınmaz Nitelik: 1 Katlı Natamam Betonarme Bina, 5 Kat, Bağımsız Bölüm No: 76, Arsa Pay/Payda: 40/11374, Bağımsız Bölüm Nitelik: Büro
Dosyaya sunulan bilirkişi raporuna göre: Değerleme konusu taşınmaz Van İli, İpekyolu İlçesi, Şerefiye Mahallesi, 63 Ada, 17 Parselde bulunmaktadır. Taşınmaz Soydan Kavşağına yaklaşık 250 metre, Valilik Binasına yaklaşık 300 metre, Ulu Camiye yaklaşık 50 metre mesafededir. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz tapuda 1 KATLI NATAMAM BETONARME BİNA vasıflıdır. Yapılan incelemelerde ve tapu dairesinde incelenen projelerde taşınmazın mevcut yapıya tadilat projesinin hazırlandığı toplamda 10 katlı olacak şekilde projelendirildiği ancak 9 ve 10. katlarının iptal edildiği ve bu katlar için kat terkin işlemi yapıldığı görülmektedir. 9 ve 10. katlarının arsa payları oranında 3. katta düzenlenmiştir. Taşınmaz fiili durumda iş merkezi olarak kullanılmaktadır. Farklı büyüklükteki bağımsız bölümler büro, kafe, iş eğitim kurumu gibi farklı amaçlara hizmet edecek şekilde kullanılmaktadı. Dava konusu bağımsız bölüme girilemediğinden projesinde yapılan incelemelerde 2 oda, 1 bekleme, 1 mutfak ve 1 WC den oluştuğu görülmüştür. Brüt 67,15 m2 olarak düzenlenmiştir. Bina Özellikleri: Yapı Tarzı: Betonarme, Yapı Sınıfı: 4- A , Kat Adedi: 10, Bağımsız Bölüm Sayısı: 129, Asansör: Mevcut, Isıtma Sistemi: Doğalgaz, Elektrik -Su: Şehir Şebekesi Olumlu Etkenler: Belediye hizmetlerinden yararlanması, Merkezi İş Alanında Bulunması, Olumsuz Etkenler: Otopark Bulunmaması,
İMAR DURUMU: İpekyolu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 08/06/2016 tarih E.1914 sayılı yazılarında '' Van İli, İpekyolu İlçesi, Şerefiye Mahallesi, 14 Pafta 63 Ada, 17 nolu parsel Belediyemiz Uygulama İmar Plan sınırları dahilinde kalmaktadır. Taşınmaz işlem görmüş olup parsel numarası 1 olarak değişmiştir. Taşınmaz Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 6 Kat, ön cephe mesafesi 5 m dir. Parsel Merkezi İş Alanı olarak planlanmıştır. '' denilmektedir.
Kıymeti : 74.508,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 11/04/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/05/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU /VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer." tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/7454 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/02/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR