ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 4747 m2 karkas lokanta, benzin istasyonu ünitesi ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699327
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / ÇUKURHİSAR
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/20565 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2100000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.01.2018 14:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2015/20565 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir ili merkez Tepebaşıilçesi , Hisarmahallesi , Kızılyermevkii , 11336ada, 1parsel , yüzölçümü4.747,84m2 , Karkas Lokanta , Yıkama , Yağlama , Benzin İstasyonuÜnitesi , wc veArsası , dosyamızdaki iki borçlu adına kayıtlıdır. TaşınmazÇukurhisar mahallesinde Bursa Eskişehir çevre yolu ( D 200 ) üzerindedir.Eskişehir merkeziTaşınmazın bulunduğu semtte genellikle benzinlikler , kuzey doğusunda Atışkan alçı , güneyindeçukurhisar mahallesi , doğusunda jandarma karakolu , kuzey batısında Hisarlar Makine ve boş arsalar ve güneyinde Atatürk caddesi mevcuttur. Ulaşım olarak önündeki Eskişehir Bursa çevre yolu üzerinden geçen Belediye Halk Otobüsleri , Bozüyük Minibüsleri ve özel araçlar ileyapılmaktadır. Keşif günü11336ada , 1parselüzerindebetonarme Lokanta +market + Ofis +Mescit+ Lastikçi + Yeraltı tankları +pompalarvebenzinlik kanopisi + saha betonu bulunmaktadır
1 - Lokanta ;brüt alanı401,00 m2olup , yemek salonu + mutfak + servis yeri + wc ve lavabolarvardır. Yerler komple seramik kaplıdır. Mutfak bölümünde ve wc de duvarlar komple renkil fayans ile kaplıdır. Duvarları alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanlar spot ışıklandırmalıdır. İçi temiz ve bakımlıdır. III. Sınıf A grubundaki tek katlı betonarme binanın yıpranma oranı %15 dir. Dışı dekoratif renkli alüminyum malzeme ile kaplıdır. Kapı ve camekanları alüminyum doğramadır. Arkabölmesinde ısıtmayı sağlayankömürle çalışankazanvardır.
2 - Market : III. SınıfA grubundaki tek katlı yığma binada yazıhane , marketwcve 2adet ofis odası olarak kullanılmaktadır. Dışı dekoratif renkli alüminyum malzeme ile kaplıdır. Kapı ve camekanlarıalüminyum doğramadır. Yıpranma oranı % 18 dir. Yerler seramik ve tavan spot ışıklandırmalıdır. Duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Brüt ölçüsü 216,42m2dir. Binanın arka bölümünde bay-bayanwcvardır. İç kapılar ahşap doğramadır.
3 - LastikTamir yeri : III.. SınıfA grubundaki tek katlı yığma binadadışıkısmi trapez saçkaplıvediğer kısımları boyalıdır. Yıpranma oranı % 25 dir. Kapı ve pencereleriPVC doğramadır. Yerler karotaş kaplıdır. Duvarları kısmi fayans kaplı , diğer kısmi ise boyalıdır. Çatısı saç kaplamadır.Brütölçüsü yaklaşık 117,09m2 dir.
4 - Mesçit:III. SınıfA grubundaki tek katlı yığma binanın brüt ölçüsü50,38m2 dir.Binanın dışı american syding malzeme ile kaplıdır. İçi boyalı ve bakımlıdır. Kapısımetalve pencereleri pvcdoğramadır.
Binaların önünde Benzinlik Kanopisi vardır. Saha beton olup , genelde bozulmuş konumdadır. TesiseEskişehirBursaçevreyolundangirişlerkolaydır.
Adresi : Hisar Mah. Bursa Karayolu Üzeri Kızılyer Mevkii (Benzinlik)
Yüzölçümü : 4.747,84 m2
İmar Durumu : İmarPlanındaTAKS : 0,25 ,H : 6,50m.formül uygulamalı
akaryakıtve Lpgİstasyonualanınaisabet etmektedir.
Kıymeti : 2.100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/01/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/20565 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- Satış ilanından ilgililere tebliğat çıkarılmış olup, tebliğatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi geregince tebliğat yerine kaim olacağı ilan olunur. 10/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR