ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 335 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00452604
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
Dosya Numarası
:
2015/212 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
10.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
ESKİŞEHİR ADALET SARAYI - İCRA DAİRELERİ KATI - 7 NO.LU SATIŞ MASASI - ALT KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
7. İCRA DAİRESİ
2015/212 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
1- Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Orhangazi mahallesi Kütahya yolu no 61 adresinde ve tapuda Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Orhangazi Mahallesi, Tavşanlı Yolu altında Karabayır Mevkii, 15504 ada 1 parselde kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 188,19 m² dir.
2- Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Orhangazi mahallesi Barışlar sokak no 1 adresinde ve tapuda Eskişehir İli, Odunpazarı İlçesi, Orhangazi Mahallesi,Tavşanlı Yolu Altında Karabayır Mevkii, 15504 ada 2 parselde kayıtlıdır. Taşınmazın toplam arsa alanı 335,69 m² dir.
Taşınmazın mevcut durumunun tespiti :
Kıymet takdiri yapılan 1 parselde kayıtlı taşınmaz ve 2 parsel nolu taşınmazlar yan yana olup malik iki parsel üzerine gelecek şekilde bodrumlu zemin katı ticaret hane 1. Katı dernek binası olarak kullanılan bina yapmıştır. Bina her iki parsel üzerinde olduğundan parseller beraber satılacaktır..
Kıymet takdiri yapılan parseller üzerindeki bina yığma tarzda dolu harman tuğlası ile yapılmıştır. Ahşap oturtma çatılı ve çatı üzeri kiremit kaplıdır. zemin katta tütün ticaret yapılan net 34,00m2 alanlı iş yerinin zemini dökme mozaik, camekanları ve kapısı demir doğrama, duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmış durumdadır. Soba ile ısıtılmaktadır.
Zemin katta diğer iş yeri ise kahvehane olarak kullanılmaktadır. İş yerinin zemini seramik kaplıdır. İçinde kullanım amacına uygun çay ocağı bölümü oluşturulmuştur. Bu bölümde tezgâh, tezgâh altında suntalem dolaplar mevcuttur. iş yerinde ayrıca wc mevcuttur. iş yeri camekan ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır. Soba ile ısıtılmaktadır. Duvarları sıva üzeri boya yapılmıştır. Kahvehane olarak kullanılan iş yeri net 75,00m2 alanlıdır.
Parsel üzerindeki binanın zemin üzeri 1. Katına barışlar sokak cephesinde çıkılmaktadır. Binanın bu katı mesken amaçlı yapılmıştır. Bürüt 120,00m2 alanlıdır. Salon, 3 adet oda, mutfak banyo ve wc den oluşmaktadır. Zeminler dökme mozaik yapılmıştır. Soba ile ısıtılmaktadır. Kapı ve pencereleri ahşap doğrama yapılmıştır. Mutfakta tezgahı mevcuttur ancak dolaplar yapılmamıştır. .banyo ve wc duvarları 1mt yüksekliğinde fayans yapılmıştır. Banyo kullanılmamakta depo amaçlı eşyalar konulmuş durumdadır. Elektrik ve suyu mevcuttur.
Bodrum katta 4 adet oda mevcuttur. Keşif anında içinde atıl durumda olan eşyaların olduğu duvarların sıva ve boyalarının dökülmeye başladığı görüldü.
Her iki parsel üzerinde bulunan bina 120,00m2 oturma alanlı olup 120,00m2 bodrum+120m2 zemin kat ve 120,00m2 1. Kat olmak üzere toplamda 360,00m2 inşaat alanı mevcuttur. Binada Kat irtifakı tesis edilmemiştir. Binanın kıymet takdiri yapılan 2 adet parselinde üzerine isabet etmesi ve kat irtifakının tesis edilmemesi nedeni ile değeri birlikte belirlenmiştir.
Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf A Grubu yapı sınıfındadır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının %32 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Taşınmazın bulunduğu konumun değerlendirilmesi:
Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 5670mt mesafededir..Kütahya-Eskişehir karayolu kenarındadır. Belediye hizmetlerinden tamamen yararlanmaktadır.
İmar Durumu : 1 ve 2 nolu parseller 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat ticaret alanına isabet etmektedir. Yola terki vardır ve 3 nolu parsel ile birleşmesi gerekmektedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ESKİŞEHİR ADALET SARAYI - İCRA DAİRELERİ KATI - 7 NO.LU SATIŞ MASASI - ALT KAT -
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/212 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR