SAFRANBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00448668
Şehir : Karabük
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/710 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
İlk İhale Tarihi
:
08.12.2016 11:00
İhale Yeri
:
Safranbolu Adliyesi Safranbolu İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU
İCRA DAİRESİ
2016/710 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın halihazırda hertürlü belediye hizmetlerinden faydalanır. Elektrik su ve doğalgaz altyapı çekili vaziyette etrafında yapıların, okullar, oyun parkları ve Alışveriş dükkanları var.Taşınmaz zemin katta . ön cepheye bakar, Asansör tesisatı yapılı değil. Mantolaması yapılı Merdiven kaplaması mermer, korkulukları demir. Çevre düzenlemesi tamamlanmamış. 3 oda, 1 Salon, mutfak, WC, Banyo ve holden ibaret , 130 m2 büyüklüğünde. odaların ve salonun zemin kaplaması ahşap parke. duvarları ve tavanları saten alçı üzerine boyalı ve kartonpiyeri yapılı. WC ve banyo zemini seramik ve duvarları tavana kadar fayans ve tavanları saten alçı üzerine boyalı. Mutfak zeminleri seramik, tezgahı granit, tezgah üstü fayans.tezgah alt ve üst dolapları eski dolap. 3 adet balkonu olup üçü de kapalı vaziyette. Dış kapısı çelik. iç kapıları Amerikan panel kapı. ısıtma sistemi doğalgazlı.E1 Nolu Depo eklentili. Taşınmazın Eksik iş ve yıpranma oranı %10 seviyelerinde olduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Karabük İl, Safranbolu İlçe, 721 Ada, 40 Parsel,İsmetpaşa Mah.Düz Sok. Çağdaş kent Sitesi F Blok Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 5.267,24 m2
Arsa Payı : 1/30
İmar Durumu : Ayrık Nizam 3 Kata Müsaadeli olduğu, TAKS=0,30 ve KAKS=090
Belediye imar planları dahilindedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 03/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Safranbolu Adliyesi Safranbolu İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/710 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR