Yazdır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan iki adet işyeri satılacaktır

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493349
Şehir : Kocaeli / Körfez
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 25.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1236 TLMT.
İhale Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Muhammen Bedeli : 150000 TL
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 14:00
İlk İhale Tarihi : 19.01.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ
İCRA DAİRESİ
2016/1236 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 167 Ada No, 4 Parsel No, Yarımca(Şuyulandırma)/Sazaklar Mahalle/Mevkii, 1 Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde yaklaşık on sekiz yıl önce inşa edilen A ve B bloğu olan bina bulunmaktadır.A blok parselin kuzeyinde bulunmaktadır.Parsel üzerinde Mimarlık Hizmetlerine esas III.sınıf B grubu yapılardan olan bodrum kat,zemin kat,dört normal katlı betonarme karkas binadır.A blok,girişi kuzey taraftan Eşref Bitlis Caddesinden B blok girişi ise Ata caddesindendir.A blok zemin katta iki dükkan normal kat alanlarında ise birer adet mesken olmak üzere toplam altı adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu A blok zemin kat 1 nolu dükkan,mimari projesine göre binanın mesken girişlerinin soluna komşu bağımsız bölümdür.Mimari projesine göre tek hacimden oluşmakta ve 22 m2 alanlıdır.
Adresi : Atalar Mah.Eşref Bitlis Cad.No:517 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 2/55
İmar Durumu : İmar Planında blok nizam üç kat inşaat izni verilen ve Taks: 0,40+0,40 Kaks:1,20+0,40 ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 50.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 167 Ada No, 4 Parsel No, Yarımca(Şuyulandırma)/Sazaklar Mahalle/Mevkii, 2 Bağımsız Bölüm Parsel üzerinde yaklaşık on sekiz yıl önce inşa edilen A ve B bloğu olan bina bulunmaktadır.A blok parselin kuzeyinde bulunmaktadır.Parsel üzerinde Mimarlık Hizmetlerine esas III.sınıf B grubu yapılardan olan bodrum kat,zemin kat,dört normal katlı betonarme karkas binadır.A blok,girişi kuzey taraftan Eşref Bitlis Caddesinden B blok girişi ise Ata caddesindendir.A blok zemin katta iki dükkan normal kat alanlarında ise birer adet mesken olmak üzere toplam altı adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Satışa konu A blok zemin kat 2 nolu dükkan,mimari projesine göre binanın mesken girişlerinin solundaki ikinci bağımsız bölümdür.Mimari projesine göre tek hacimden oluşmakta ve 50 m2 alanlıdır.Bilirkişice yerinde yapılan incelemede ara bölme duvarları kaldırılarak bir bütün olarak araç lastik işleriyle ilgili kullanılmaktadır.İç mahallerinde kullanıma uygun düzeltme yapılmış olup wc ve ofis olarak kullanılan mahaller bulunmaktadır.Söz konusu değişiklikler tadilatla düzeltilebilir niteliktedir.Binanın inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmış olup,bağımsız bölümün ıslak ofis zemin döşemeleri seramik malzemeyle kaplanmıştır.Giriş cephesi alüminyum çerçeve ve camekanlıdır. Binanın asansör tesisatı bulunmamakta olup, doğalgaz bağlantısı vardır.
Adresi : Atalar Mah.Eşref Bitlis Cad.No:517 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 3/55
İmar Durumu : İmar Planında blok nizam üç kat inşaat izni verilen ve Taks: 0,40+0,40 Kaks:1,20+0,40 ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 19/01/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KÖRFEZ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR