Yazdır

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan dükkan vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637088
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / SİNCAN
: 39
Yayınlandığı Gazeteler

BAŞKENT 17.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 55000 TL
Dosya Numarası : 2017/2482 TLMT.
İlk İhale Tarihi : 14.09.2017 10:30
İhale Yeri : Ankara Batı Adalet Sarayı Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
İkinci İhale Tarihi : 09.10.2017 10:30

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/2482 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Ankara İli, Sincan İlçesi, Malazgirt Mahallesi, Kayalıboğaz Mevki, 911 Ada, 9 Parsel 634,00 m² yüzölçümlü 45/1268 Arsa Paylı zemin kat 13 Nolu depolu dükkan cinsi taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmıştır. Adresi: Malazgirt mahallesi Savunma Sokak üzeri31 nolu Sağun apartmanı Zemin Kat No 13 Sincan/Ankaradır.Bina meskun mahal içerisinde olup etrafında yapılaşma tamamlanmıştır.Ankara İli Sincan ilçesi Malazgirt mahallesi Savunma Sokak üzeri31 nolu Sağun apartmanı zemin kat + 3 normal kattan oluşur ve her katta 3 daire vardır.Binanın dış cephesi mantolama ısı yalıtım sistemi kaplı olup , giriş kapısı ferforjekapıapartman giriş holü ve merdivenler 110 cm yüksekliğinde mermer kaplı olup üzeri silikonlu boya kaplı ,merdivenler demir korkulukludur. Bina takribi 6 yıllıktır. Zemin Katta bulunan 13nolu dükkan 39 m2 net kullanım alanlı olup ,depolu olarak kullanılmaktadır.Dükkanın girişi camekan ve demir doğramalıdır.WC ve iki bölme olarak kullanılmaktadır.Duvarlar alçı sıva ve silikonlu boya ile kaplıdır.Islak hacmin ½duvar ve zemini seramik kaplı olup lavabo mevcuttur.Dükkan elektrikli ısıtıcı ile ısınmaktadır.Dükkanın zemini seramik kaplıdır.
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : % 18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/09/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Ankara Batı Adalet Sarayı Mezat Salonu Etimesgut/Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2482 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR