ÇİFTELER SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Çifteler ilçesinde 411 m2 arsalı 130 m2 mesken açık artırmayla satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00492703
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ÇİFTELER (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya Numarası
:
2016/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
53179 TL
İlk İhale Tarihi
:
29.12.2016 09:00
İkinci İhale Tarihi
:
24.01.2017 09:00
İhale Yeri
:
Çifteler Belediyesi Düğün Salonu - Çifteler/Eskişehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİFTELER
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli, Çifteler İlçesi, Adalar Mahallesi, Kurtini mevkii, 451 Ada No, 19 Parsel No, Taşınmazın üzerinde bir adet 16-20 yaşlarında 130,00 m2 alana sahip, taş duvar üzeri pirket tuğla olarak inşa edilmiş, dış ve iç cephe kaplaması icne sıva üzeri plastik boya, pencereler ahşap, kapılar demir doğrama, iç kapılar ahşam, su ısıtma sistemi güneş enerjili, mutfak-banyo kaplaması fayans, ısınma sistemi sobalı, çatı basit konstruksiyon üzeri kiremit ve elektrik-su sistemi çalışır 2B sınıfı ev, bir adet 44,00 m2 alana sahip 16-20 yaşlarında taş temel üzeri pirket tuğladan inşa edilmiş, depo vasıflı taşınmaz bulunan arsa vasıflı taşınmaz
Adresi : Adalar Mah. Çifteler / Eskişehir
Yüzölçümü : 411 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 2 kata imarlı
Kıymeti : 53.179,40 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 29/12/2016 günü 09:00 - 09:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2017 günü 09:00 - 09:05 arası
Satış Yeri : Çifteler Belediyesi Düğün Salonu - Çifteler/Eskişehir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR