ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 21 metre kare dükkan

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00443591
Şehir : Ankara / Altındağ
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / AYDINLIKEVLER
: 21
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/613 Esas
Muhammen Bedeli
:
50000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.11.2016 11:20
İkinci İhale Tarihi
:
14.12.2016 11:20
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2016/613 Esas

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Ankara ili, Altındağ ilçesi, Aydınlıkevler Mahallesi, 2742 Ada 14 Parselde kayıtlı, 10/500 arsa paylı, zemin kat, bağımsız bölüm no:13 olan, dükkan vasfında taşınmaz.
Özellikleri : Satış konusu taşımazın bulunduğu bina; 1 bodrum, zemin ve 3 normal katlı olup, normal katlarda 3'er daire vardır. Zemin katında dükkan vardır. Taşınmaz (dükkan); binanın zemin katında yer almaktadır. Dükkan cadde cephelidir. Ancak binanın bahçesinden geçilerek dükkana girilmektedir. Bina ana girişinden farklı olarak direkt cadde üzerinden girişi vardır. Dükkan tek hacimli ana alan ve wc alanında müteşekkildir. Zemini mozaik kaplıdır. Duvarlar renkli desenli kağıt kaplıdır. Arka kısımda bir wc alanı vardır. Pencere ve kapı doğraması demir doğrama esaslıdır. Vitrin özelliği mevcut olup ön cephe komple camekan esaslı ve seyirlidir. Faydalı alan toplamı 21 m² olarak ölçülmüştür. Tek cepheli ve güneş görür şekildedir.
Adresi : Aydınlıkevler Mahallesi, Kovan Sokak, 5 Kapı Nolu Gül Apartmanı, Zemin Kat, 13 numara Altındağ/Ankara
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizamlı ve bodrum hariç 4 kat yapı müsaadeli, konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotekli ve hacizlidr.. (Ayrıntısı takyidattan görülebilir.)
1. Satış Günü : 16/11/2016 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 14/12/2016 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/613 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR