Yazdır

BAYINDIR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan taşınmaz mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447088
Şehir : İzmir / Bayındır
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/25 SATIŞ
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 10:30
Muhammen Bedeli : 92954 TL
İcra Birimi : T.C. BAYINDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. BAYINDIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İzmir ili Bayındır ilçesi Hacıibrahim Mah. 151 ada 15 parsel, 214,00 m2, "Bahçeli Kargir Ev" niteliğindeki taşınmaz Hacı İbrahim Mah. Dereli Geçidi mevkiiindedir. Kapı numarası 6 ve 8 iki girişlidir. Zeminde bulunan 60 m2'lik binanın 30 m2'lik kısmı yaklaşık 40 yıllıktır. (Sonradan bitişik olarak 20 yıl önce bir ilave yapılmıştır. Ayrıca eski binaya bitişik yığma tuğla ile sıvasız, kapı ve penceresi bulunmayan 20 m2 alanında bir ilave daha yapılmıştır.) Zemindinde bulunan diğer 50 m2'lik yığma tek katlı bina ise yaklaşık 10 yıllıktır. Taşınmaza ulaşım imkanı, elektrik ve su tesisatı, kısacası belediyenin hizmetlerinden faydalanmaktadır.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Atrium nizam 2 kat konut alanı içerisindedir.

Kıymeti : 92.954,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Aynen tapu kaydındaki gibidir. Hacizler mevcuttur.

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Belediye Pasajı Zemin Kat No : 57 Müzayede Salonu (Bayındır)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR